O Polityce

Odszedł Henryk Samsonowicz – człowiek wolności i solidarności ponad podziałami

Andrzej Friszke żegna Henryka Samsonowicza

Henryk Samsonowicz (1930-2021). Henryk Samsonowicz (1930-2021). Leszek Zych / Polityka

Dla kilku pokoleń historyków był postacią bliską i legendarną. Całe życie związany z Instytutem Historii Uniwersytetu Warszawskiego, badacz średniowiecza, nauczyciel akademicki, ale też życzliwy wszystkim dziekan, dyrektor Instytutu, rektor Uniwersytetu w latach Solidarności 1980–82 i minister oświaty w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Był także inicjatorem (w latach 70.) Olimpiady Historycznej; postacią medialną, tłumaczącą problemy kultury, polityki średniowiecza i w ogóle – historii Polski.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Do i od Redakcji; s. 114
Oryginalny tytuł tekstu: "Odszedł Henryk Samsonowicz – człowiek wolności i solidarności ponad podziałami"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.