O Polityce

Skwer im. Janiny Paradowskiej

Janina Paradowska Janina Paradowska Michał Radwański

Kraków będzie miał skwer imienia Janiny Paradowskiej – taką decyzję podjęli w ubiegłym tygodniu miejscy radni. Zmarła przed pięcioma laty dziennikarka polityczna i publicystka POLITYKI będzie patronką skweru przy ul. Łobzowskiej, nieopodal miejsca, w którym dorastała, kamienicy na Garbarskiej 14. Pomysłodawcy projektu – grupa radnych – podkreślali, że Janina Paradowska przez całe życie była związana z Krakowem: tu się wychowała, studiowała, prowadziła polityczny salon dyskusyjny.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Do i od Redakcji; s. 99
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.