O Polityce

Laury dla Mariana Turskiego

Marian Turski Marian Turski Ambasada Austrii w Polsce

Ogromnie miło nam poinformować, że nasz przyjaciel red. Marian Turski, szef działu historycznego POLITYKI niemal od początku jej istnienia, a od niedawna również przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego, został uhonorowany kolejnymi zaszczytnymi odznaczeniami. Prezydent Austrii Alexander Van der Bellen przyznał red. Turskiemu Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Republiki Austrii – w uznaniu „za jego wieloletnią działalność jako przedstawiciela pokolenia świadków historii w kontekście kultury pamięci oraz za jego niestrudzoną walkę przeciw zapomnieniu i łamaniu praw człowieka i mniejszości”.

Polityka 29.2021 (3321) z dnia 13.07.2021; Do i od Redakcji; s. 98
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.