O Polityce

Włodzimierz Borodziej (1956 - 2021). Historyk niezależny

Włodzimierz Borodziej (1956 - 2021). Włodzimierz Borodziej (1956 - 2021). Wojciech Leliński / Polityka

Piszę te słowa ze ściśniętym sercem. Znaliśmy się prawie 40 lat, blisko współpracowaliśmy od ćwierćwiecza. Nasze wspólne książki zajmują niemały kawałek półki. Stoi tam również księga pamiątkowa, którą przygotowałem z Joachimem von Puttkamerem na 60. urodziny Włodka. W niej kilkaset nazwisk autorów tekstów i osób podpisanych w tabula gratulatoria – obok historyków z całego świata politycy, muzealnicy, dziennikarze i po prostu przyjaciele. Ten swoisty ekumenizm zawdzięczał niestandardowej jak na polskiego badacza swojego pokolenia biografii.

Polityka 29.2021 (3321) z dnia 13.07.2021; Do i od Redakcji; s. 98
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.