O Polityce

Międzynarodowe Czytanie 2021. Zapraszamy już dziś!

Międzynarodowe Czytanie 2021 Międzynarodowe Czytanie 2021 materiały prasowe
Już po raz trzeci ogłosimy listę książek Międzynarodowego Czytania – wspólnej akcji Teatru Studio i „Polityki”. 5 września o godz. 19 zaprezentujemy 20 książek sezonu, które pomogą zrozumieć współczesność.

Na początku września, kiedy Polacy przypominają sobie klasyki rodzimej literatury, Teatr Studio i tygodnik „Polityka” proponują czytelnikom mniej oczywisty kanon lektur. Książki z listy Międzynarodowego Czytania pomagają zrozumieć współczesność i gorące problemy XXI w. – opowiadają o przemianach cywilizacyjnych, prezentują poglądy największych współczesnych myślicieli, podejmują aktualne tematy: pandemii, wspólnoty i jej rozpadu, nierówności, uprzedzeń, fałszowania prawdy i pamięci.

Międzynarodowe Czytanie odbędzie się na scenie plenerowej przed Teatrem Studio w niedzielę 5 września o godz. 19. Sama impreza towarzysząca rozpocznie się o 18. Zapraszamy!

Program Międzynarodowego Czytania 2021

  • 18:00 – czytanie tekstu sztuki Doroty Masłowskiej „Bowie w Warszawie”
  • 18:30 – rozmowa z Dorotą Masłowską (Aneta Kyzioł i Bartek Chaciński)
  • 19:00 – ogłoszenie listy Międzynarodowego Czytania 2021 (Justyna Sobolewska i Tomek Plata)
  • 19:30 – koncert „Piosenki Robotów w wykonaniu” (Gaba Kulka, Hubert Zemler i Wojek Traczyk)
  • 21:00 – spotkanie z twórcami filmu „Autor Solaris” na podstawie prozy Stanisława Lema
  • 21:30 – projekcja filmu „Autor Solaris”

Organizatorami Międzynarodowego Czytania są „Polityka”, Teatr Studio, Plac Defilad, Staromiejski Dom Kultury i Wydawnictwo Literackie. Partnerem akcji jest ZAiKS.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama