O Polityce

8. Noc Bibliotek „Czytanie wzmacnia” | 9 października

materiały prasowe / materiały prasowe
VII wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się w sobotę 9 października 2021 r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Udział zgłosiło ponad 1000 bibliotek z całej Polski. Skierujmy wspólnie światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności.

Noc Bibliotek to jedno z największych wydarzeń czytelniczych w Polsce – wielkie święto bibliotek i czytelników. W niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako otwartych, najbliższych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi.

Trudny czas pandemii pokazał, jak ważne i potrzebne są biblioteki – skierujmy wspólnie na nie światło, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności, by jak najwięcej ludzi uznało je za swoje miejsca.

W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą, jej gwiazdami i integracja z sąsiadami.

Odbędą się m.in.: ogólnopolska gra online’owo-biblioteczna „Czytanie wzmacnia”, spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem z kompanią, rozgrzewki integracyjne z opasłymi tomami, mecze literackie wzmacniające kibiców, nocowania w bibliotece, ostre dyżury literackie, warsztaty detektywistyczne, wystawy zbiorów specjalnych i zwiedzanie magazynów, pokazy filmowe, silent disco i potańcówki, warsztaty międzypokoleniowe, maratony czytania i łasuchy literackie.

9 października o 19.00 – uroczysta inauguracja akcji w nowej bibliotece w Warszawie na ul. Marszałkowskiej 55, z gronem pisarzy, partnerów i patronów akcji na scenie, transmitowana do bibliotek.

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych i innych poszukiwanych książek.

Więcej informacji na stronie: nocbibliotek.pl oraz facebookowym profilu akcji: fb.com/nocbibliotek.

Mapa bibliotek z planami lokalnych wydarzeń na: nocbibliotek.pl/mapa.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama