O Polityce

Laury i mural

Laury i mural dla Mariana Turskiego

Marian Turski przed swoim muralem (autorstwa Łukasza Majerowskiego) w ogrodzie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Marian Turski przed swoim muralem (autorstwa Łukasza Majerowskiego) w ogrodzie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Krzysztof Janik/MDSM
Red. Marian Turski, człowiek ze wszech miar wyjątkowy, został odznaczony kolejnymi laurami.

Wraz z działaczką społeczną Anną Brzyską odebrał w Krakowie Nagrodę im. ks. Stanisława Musiała za rok 2020. Wyróżnienie to jest przyznawane osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. Zostało ustanowione w 2008 r. przez Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze” ku pamięci ks. Musiała – rzecznika dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, krytyka wszelkich przejawów antysemityzmu i ksenofobii. Nagroda im. ks. Stanisława Musiała jest przyznawana w dwóch kategoriach: za twórczość promującą ducha dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej oraz za podejmowanie inicjatyw społecznych na rzecz pojednania.

Polityka 42.2021 (3334) z dnia 12.10.2021; Do i od Redakcji; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Laury i mural"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.