O Polityce

Chopin na bieżąco

Eva Gevorgyan, Bruce Liu i Aimi Kobayashi Eva Gevorgyan, Bruce Liu i Aimi Kobayashi materiały prasowe

Kończy się XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina – impreza, która każdego Polaka na kilka tygodni zamienia w fachowca od rytmu mazurków i chopinowskiego rubata. Konkurencja ma poziom wysoki i z etapu na etap kwalifikowanych jest więcej pianistów niż zwykle – w finałowym etapie gra ich dwunastka zamiast dziesiątki. A jury cierpi – jak donosi Dorota Szwarcman – na rodzaj traumy po Ivo Pogoreliciu, bojąc się wyeliminować ulubieńców publiczności. Wśród faworytów: Rosjanka Eva Gevorgyan, Kanadyjczyk Bruce Liu, Włoszka Leonora Armellini i Aimi Kobayashi z Japonii.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Do i od Redakcji; s. 99
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.