O Polityce

Grand Press: nominacje dla autorów POLITYKI

Polityka
Miło nam poinformować, że książki naszych dziennikarzy Piotra Pytlakowskiego oraz Artura Domosławskiego znalazły się w finałowej piętnastce konkursu Grand Press na najlepszą reporterską książkę roku.

Piotra wyróżniono za „Ich matki, nasi ojcowie. Niewygodna historia powojennej Polski” (wyd. Rebis) – reportaż o „polskich” Niemcach, ludziach, których 1945 r. zastał na terenach należących wcześniej do Rzeszy. Z kolei Artura – za biografię „Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana” (wyd. Wielka Litera) – i ta książka znalazła się w finałowej piątce wyłonionej przez jury w kolejnym etapie konkursu. Zwycięzcę poznamy 7 grudnia podczas gali rozdania nagród Grand Press.

To druga edycja konkursu na najlepszą książkę reporterską roku, organizowanego przez magazyn „Press” i fundację Grand Press. W tym roku do konkursu zgłoszono 72 tytuły. Nagrodę w wysokości 10 tys. zł otrzyma autorka lub autor publikacji „o wysokich walorach merytorycznych, warsztatowych (research, kompozycja, redakcja) oraz językowych”, „cechującej się pogłębioną analizą rzeczywistości, wykorzystującej wiedzę, dociekliwość i rzetelność autora/ki” i wykazującej wrażliwość etyczną.

Polityka 49.2021 (3341) z dnia 30.11.2021; Do i od Redakcji; s. 107
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama