O Polityce

Jak pomóc Ukraińcom

Uchodźcy z Ukrainy potrzebują dziś dachu nad głową, żywności i leków. Uchodźcy z Ukrainy potrzebują dziś dachu nad głową, żywności i leków. materiały prasowe

Niebiesko-żółte nakładki na profilach w mediach społecznościowych i hasztagi ze słowami wsparcia nie zastąpią realnej pomocy. Uchodźcy z Ukrainy potrzebują dziś dachu nad głową, żywności i leków. Polacy mają tego świadomość. I choć rosyjska agresja uruchomiła nadzwyczajne pokłady solidarności, eksperci od bezpieczeństwa w sieci alarmują: pojawiły się domeny, które podszywają się pod organizacje humanitarne. Bywa, że oszuści wyłudzają w ten sposób nie tylko złotówki, ale także dane logowania do naszych kont bankowych.

Na: polityka.pl prezentujemy aktualizowaną listę zweryfikowanych zbiórek (wraz z linkami do nich), podpowiadamy też, jak pomóc uchodźcom w znalezieniu schronienia i gdzie można udzielać się wolontaryjnie. Zbiórki pieniędzy dla uchodźców z Ukrainy prowadzą m.in. Polska Akcja Humanitarna, Polski Czerwony Krzyż, Euromajdan-Warszawa, Fundacja Ocalenie, Fundacja HumanDoc, Caritas, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Pomagam.pl, #RazemDlaUkrainy i Polska Misja Medyczna.

Polityka 10.2022 (3353) z dnia 01.03.2022; Do i od Redakcji; s. 91
Reklama