O Polityce

Nagrody dla naszych rysowników

Od lewej: Janek Janowski (Obywatel Janek) i Ireneusz Szuniewicz. Od lewej: Janek Janowski (Obywatel Janek) i Ireneusz Szuniewicz. Polityka

Miło nam poinformować, że współpracujący z POLITYKĄ ilustratorzy kolejny raz zostali nagrodzeni w jednym z branżowych konkursów. Wśród laureatów IV Ogólnopolskiego Konkursu na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa znalazło się trzech rysowników publikujących na naszych łamach – zarazem wszystkie wyróżnione prace były ilustracjami do tekstów POLITYKI.

Marcin Bondarowicz otrzymał Nagrodę Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury – za pracę bez tytułu, ilustrującą ubiegłoroczną rozmowę Juliusza Ćwielucha z prof. Romualdem Jończym o tym, czy imigranci rozwiązaliby problemy demograficzne kraju. Z kolei wśród laureatów Nagród Honorowych znaleźli się: Janek Janowski (znany jako Obywatel Janek) za pracę „Taka zabawa” oraz Ireneusz Szuniewicz za pracę „Ministry”.

Od lewej: Marcin Bondarowicz i Max Skorwider.PolitykaOd lewej: Marcin Bondarowicz i Max Skorwider.

Do konkursu zgłoszono 196 prac 42 autorów. Nagrodę Główną otrzymał Andrzej Czyczyło z „Nowej Trybuny Opolskiej” za pracę „Zespół ministra Czarnka”. Organizatorem konkursu jest Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Patronat Honorowy objęło Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego.

Przy okazji chcemy też odnotować, że książka Bogusia Janiszewskiego „O, choroba” (Wydawnictwo Agora dla Dzieci) z ilustracjami Maxa Skorwidera została niedawno wyróżniona Nagrodą Edytorską Dobre Strony – za „dynamicznie skonstruowany i z werwą narysowany album komiksowy, za na zmianę barwny i czarno-biały świat, w którym pojawiają się charakterni bohaterowie i wartka akcja niosąca opowieść na ważny i poważny temat choroby nowotworowej dzieci”.

Serdecznie gratulujemy!

REDAKCJA

Polityka 11.2022 (3354) z dnia 08.03.2022; Do i od redakcji; s. 91
Reklama