O Polityce

Złoto dla Grynia!

„Lekcja religii”, nagrodzona złotym medalem w konkursie SATYRYKON praca naszego rysownika – Mirosława Grynia. „Lekcja religii”, nagrodzona złotym medalem w konkursie SATYRYKON praca naszego rysownika – Mirosława Grynia. Mirosław Gryń / Polityka

Z dumą odnotowujemy, że rysownik POLITYKI Mirosław Gryń zdobył I nagrodę: złoty medal w Międzynarodowym Konkursie SATYRYKON. Praca Mirka zatytułowana „Lekcja religii” została nagrodzona w kategorii: Szkoła. To już kolejne wyróżnienie na legnickim SATYRYKONIE dla Mirosława Grynia – uznanego rysownika specjalizującego się w ilustracji prasowej, wielokrotnie nagradzanego w prestiżowych konkursach artystycznych, rysującego dla POLITYKI od 1996 r. Zarazem to kolejna w ostatnim czasie ilustracja opublikowana na łamach naszego tygodnika, która nie tylko zostaje zauważona, ale i nagrodzona w prestiżowym branżowym konkursie. W poprzednim numerze gratulowaliśmy trzem współpracującym z POLITYKĄ rysownikom i ilustratorom: Marcinowi Bondarowiczowi, Jankowi Janowskiemu oraz Ireneuszowi Szuniewiczowi, których prace wyróżniono podczas IV Ogólnopolskiego Konkursu na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa.

Międzynarodowa Wystawa SATYRYKON, organizowana w Legnicy od 1977 r., wyłania autorów najlepszych rysunków, dzieł plastycznych i graficznych o charakterze satyrycznym. W tym roku zwycięzców wybierało Jury w składzie: Szymon Szymankiewicz (przewodniczący), Vasco Gargalo (Portugalia), Janusz Kapusta, Ali Miraee (Iran), Peter Nieuwendijk (Belgia), Kaja Renkas oraz Anita Wincenciusz-Patyna. Do konkursu zgłoszono 2,5 tys. prac 764 autorów z 65 krajów świata. Organizatorami SATYRYKONU są Legnickie Centrum Kultury oraz Fundacja Kulturalno-Społeczna Satyrykon.

Mirku, serdecznie gratulujemy!

KOLEŻANKI I KOLEDZY Z REDAKCJI

Polityka 12.2022 (3355) z dnia 15.03.2022; Do i od Redakcji; s. 91
Reklama