O Polityce

Granatowe Góry Jerzego Pilcha

Druga edycja Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry. Druga edycja Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry. materiały prasowe
Już w najbliższy weekend (3–5 czerwca) serdecznie zapraszamy do Wisły, gdzie rusza druga edycja Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry.

W ramach festiwalu odbędzie się szereg spotkań i dyskusji – w tym dwa panele z udziałem redaktora naczelnego POLITYKI Jerzego Baczyńskiego („Pilch na łamach” oraz „Autofikcja czy autobiografia: Pilch, Houellebecq i inni” – oba w sobotę). Z kolei dziennikarka i recenzentka POLITYKI Justyna Sobolewska poprowadzi spotkanie poświęcone Kornelowi Filipowiczowi oraz rozmowę z Marcinem Mellerem (oba wydarzenia zaplanowano na piątek). Pasjonującym dyskusjom o pisarzach i pisarstwie będą towarzyszyć pokazy filmowe, koncerty, warsztaty, a także wspólne spacery (np. śladami Pilcha) i wspólne czytanie. Szczegółowy program festiwalu znajdą Państwo na stronie: www.granatowegory.pl.

Jerzy Pilch był mistrzem słowa, ironicznym i czułym obserwatorem rzeczywistości, wybitnym felietonistą przez lata związanym z POLITYKĄ. Misją festiwalu – jak podkreślają organizatorzy – jest zachować to, co najlepsze z twórczości Pilcha. I wciąż na nowo zadawać pytania, na które on szukał odpowiedzi.

Polityka 23.2022 (3366) z dnia 31.05.2022; Do i od redakcji; s. 91
Reklama