O Polityce

POLITYKA z podkastem historycznym

Polityka
Wznowienie Pomocnika Historycznego POLITYKI „Historia Chińczyków”.Polityka Wznowienie Pomocnika Historycznego POLITYKI „Historia Chińczyków”.

Już 20 lipca na: polityka.pl/podkasty pojawi się premierowy odcinek podkastu „POLITYKA o historii”. Gospodarzami rozmów będą Agnieszka Krzemińska, dziennikarka działu naukowego naszego tygodnika oraz portalu projektpulsar.pl, a także (od jesieni) dr hab. Marcin Zaremba, historyk i juror Nagród Historycznych POLITYKI. Punktem wyjścia będą „Pomocniki Historyczne”, ale pojawią się także rozmowy o ważnych książkach i debatach historycznych. Wraz z zaproszonymi gośćmi – głównie historykami archeologami, kulturoznawcami, historykami sztuki, lingwistami i innymi badaczami przeszłości – prowadzący będą podróżować po różnych epokach i miejscach na globie.

Zaczynamy od historii Chińczyków – pretekstem jest wznowienie „Pomocnika Historycznego POLITYKI” na ten właśnie temat (wydanie trafiło już do kiosków). Przewodnikiem jest dr hab. prof. Uniwersytetu SWPS Marcin Jacoby, sinolog, tłumacz, historyk sztuki, literaturoznawca, a także autor książek o Chinach i Korei. Ponieważ Chiny odgrywają coraz większą rolę na arenie międzynarodowej i w światowej gospodarce, uzupełnienie wiedzy na temat korzeni tej niezwykłej cywilizacji to nie tylko fascynująca opowieść z zupełnie innego świata, ale także sposób na zrozumienie ich fenomenu.

We wciąż rozwijanej ofercie podkastowej POLITYKI są także: „Temat tygodnia”, prowadzony przed redaktora naczelnego Polityki.pl Łukasza Lipińskiego, oraz rozmowy i recenzje naszych dziennikarzy kulturalnych („Kultura na weekend”, „Podkast Seryjny”).

Podkasty POLITYKI można znaleźć na naszej stronie internetowej polityka.pl/podkasty, ale także na Spotify.com, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Polityka 30.2022 (3373) z dnia 19.07.2022; Do i od redakcji; s. 91
Reklama