O Polityce

Pociąg do literatury. II Herling-Grudziński Festiwal. 2-6 września 2022.

Polityka
Między 2 a 6 września w Kielcach już po raz drugi odbędzie się Pociąg do literatury. II Herling-Grudziński Festiwal.
Polityka

I edycja Festiwalu, organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jerzego Pilcha w Kielcach i Wzgórze Zamkowe – Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, zgromadziła 5200 miłośników dobrej literatury i pasjonujących wydarzeń kulturalnych. Do organizacji II edycji dołączyło Muzeum Zabawek i Zabawy.

Celem Festiwalu jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców, mieszkańców i turystów oraz integracja wielu instytucji i pasjonatów literatury wokół idei promocji czytelnictwa.

Podczas Festiwalu proponujemy m.in.: spotkania z pisarzami, publicystami, artystami, warsztaty, wystawy, kiermasze książek, gry i zabawy ze słowem z udziałem znakomitych gości, koncerty, konkursy – w tym I Ogólnopolski Konkurs Literacki na Felieton o „Brzytwę Pilcha”.

Podczas II edycji swoją twórczość zaprezentują m. in.: Anna Kańtoch, Agata Passent, Ryszard Ćwirlej, Grzegorz Kozera, Robert Małecki, Joanna Olech, Andrzej Stasiuk, Agata Twardoch. Osoby, które lubią dyskusje na tematy literackie i społeczne, będą miały okazję wziąć udział w panelach prowadzonych przez Kingę Strzelecką-Pilch i Bartłomieja Zapałę. W świat nauki zabiorą młodych odbiorców Tomasz Rożek i Pan Pytalski, a w świat muzyki połączony ze światem poezji Mirona Białoszewskiego - Ygor Przebindowski i Mariusz Ostrowski.

Nie zabraknie tam naszych dziennikarzy. 4 września, w niedzielę, redaktor naczelny POLITYKI Jerzy Baczyński weźmie udział w panelu dyskusyjnym pt. Pisanie a pokolenia. Panel odbędzie się w ogrodzie Pałacyku im. Tomasza Zielińskiego, a rozpocznie o 13.00. Bezpośrednio po panelu odbędzie się wręczenie nagrody zwycięzcy w Ogólnopolskim Konkursie na Felieton o Brzytwę Pilcha.

Z kolei spotkanie z naszą felietonistką Agatą Passent odbędzie się dzień wcześniej, w sobotę, 3 września, na Placu Artystów, o godz. 15.00.

Zapraszamy do Kielc na niezwykłe wydarzenie kulturalno-literackie.

Reklama
Reklama