O Polityce

Dla miłośników nauki i nie tylko

materiały prasowe
W ramach tegorocznego Festiwalu Nauki szczególnie gorąco zachęcamy do udziału w debacie „Jak covid zmienił świat?”, prowadzonej przez naszego redakcyjnego kolegę Edwina Bendyka - 17 września o godz. 17 na Wydziale Fizyki UW.

Między 16 a 25 września serdecznie zapraszamy na 26. Festiwal Nauki w Warszawie. POLITYKA oraz nasze redakcje: „Świata Nauki”, „Wiedzy i Życia” i serwis Pulsar są patronami tego, organizowanego z niezwykłym rozmachem, wydarzenia popularyzującego naukę. Festiwal Nauki w Warszawie zaczynał skromnie – w 1997 r. od 72 spotkań zorganizowanych przez 44 instytucje. W ostatnich latach to już ponad 500 imprez w ponad stu instytucjach naukowych stolicy i Mazowsza. W latach przed pandemią zdarzało się, że spotkań z nauką było ponad 900. Okazuje się, że niebanalne, mądre popularyzowanie nauki może cieszyć się dużym powodzeniem wśród ludzi w każdym wieku. Festiwal doczekał się własnej publiczności, która od lat przychodzi na spotkania festiwalowe, ale też co roku pojawiają się nowe osoby: rodziny z dziećmi, nauczyciele (z całej Polski!) ze swoimi uczniami, entuzjaści nauki niezależnie od wieku.

W ramach tegorocznego Festiwalu Nauki szczególnie gorąco zachęcamy do udziału w debacie „Jak covid zmienił świat?”, prowadzonej przez naszego redakcyjnego kolegę Edwina Bendyka. Jego gośćmi będą: prof. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, dr hab. Wojciech Kulesza i Marcin Popkiewicz. Dyskusja odbędzie się w sobotę (17 września) o godz. 17 na Wydziale Fizyki UW przy ul. Pasteura 5 w Warszawie (sala nr 03 i 03a). Wstęp jest wolny; spotkanie będzie dostępne także w streamingu.

Więcej informacji na stronie: festiwalnauki.edu.pl oraz na fanpage’u Festiwalu na Facebooku: facebook.com/FestiwalNaukiwWarszawie

Polityka 38.2022 (3381) z dnia 13.09.2022; Do i od redakcji; s. 89
Reklama