O Polityce

Agnieszka Krzemińska nagrodzona

Agnieszka Krzemińska Agnieszka Krzemińska Polityka Insight
Miło nam poinformować, że nasza redakcyjna koleżanka Agnieszka Krzemińska znalazła się w gronie laureatów 18. edycji konkursu Popularyzator Nauki.

Dziennikarkę działu naukowego POLITYKI oraz portalu pulsar wyróżniono w kategorii: Media (w tej kategorii nominowana była także współpracująca z naszą redakcją Marta Alicja Trzeciak). Laureatem nagrody głównej został dr Paweł Grzesiowski.

„Odbieram tę nagrodę jako przedstawicielka wszystkich, którzy zajmują się popularyzowaniem badania przeszłości głębokiej. Od lat wierzę, że jest ona nie tylko ciekawostkowa, lecz także ważna dla zrozumienia ewolucji cywilizacji, a tym samym ma wpływ na nas i nasze życie” – podkreślała w wypowiedzi transmitowanej podczas ubiegłotygodniowej gali Agnieszka Krzemińska.

Celem konkursu jest uhonorowanie osób, zespołów osób i podmiotów instytucjonalnych popularyzujących naukę, przybliżających najnowsze wyniki badań, dzielących się wiedzą i pasją dociekania prawdy. Konkurs organizowany jest od 2005 r. przez serwis Nauka w Polsce, wydawany przez Fundację Polskiej Agencji Prasowej, w ramach szerszego programu „Nauka dla Społeczeństwa” Ministerstwa Edukacji i Nauki.

REDAKCJA

Polityka 51.2022 (3394) z dnia 13.12.2022; Do i od redakcji; s. 99
Reklama
Reklama