O Polityce

Konkurs! „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”. Nagroda dla wyjątkowych osób

materiały prasowe
Celem konkursu jest wyróżnienie społeczników oraz instytucji aktywnie pracujących na rzecz drugiego człowieka, choć często pozostających w cieniu. Zgłoszenia można przysyłać do 31 maja 2023 r.

„Szukamy wyjątkowych ludzi, którzy niosą innym miłość, godność, szacunek, tak jak robił to ks. Jan Kaczkowski” – pod takim hasłem ruszyła 3. edycja konkursu „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”. Kandydatów można zgłaszać do 31 maja br. Gala nagrody, na której poznamy tegorocznego laureata, odbędzie się w Sopocie jesienią.

Celem konkursu jest wyróżnienie społeczników oraz instytucji aktywnie pracujących na rzecz drugiego człowieka, bezkompromisowo walczących o równość i godność innych – tak jak robił to ks. Jan Kaczkowski – „nie widząc przeszkód”. Dzięki nagrodzie poznamy ich wartościową, lecz często niedostrzeganą pracę.

– Warto promować tych, dla których najważniejszy jest drugi człowiek. Takie osoby często robią bardzo wiele dobrego, samemu pozostając w cieniu. Chcemy ich docenić, uhonorować i zwrócić uwagę na to, co robią – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu.

Kandydatów można zgłaszać przez formularz dostępny na stronie Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego w zakładce zgłoś kandydata, do 31 maja br. Jeszcze przed końcem maja spośród zgłoszonych kandydatur wybranych zostanie 10 nominowanych, a następnie Kapituła Konkursu wyłoni laureatkę/laureata. Uroczysta Gala Nagrody odbędzie się jesienią w Sopocie. Zwycięzca otrzyma statuetkę i nagrodę finansową.

Szczegóły na stronie pomysłodawcy konkursu i nagrody: Fundacja im. ks. Jana Kaczkowskiego.

***

Ks. dr Jan Kaczkowski urodził się 19 lipca 1977 r. w Gdyni. Mieszkał i uczył się w Sopocie. Swoje kapłańskie życie poświęcił służbie chorym i umierającym. Był założycielem i dyrektorem hospicjum w Pucku. O sprawach ostatecznych mówił z mądrością i humorem. Autorytet, nauczyciel, mentor – nie tylko w dziedzinie bioetyki. Podziwiany przez wierzących i niewierzących. Zmarł 28 marca 2016 r. na glejaka mózgu. Został pochowany w rodzinnym Sopocie. Do końca aktywnie pracował: spotykał się z ludźmi, udzielał sakramentów, głosił kazania i tworzył publikacje, które pozostają wsparciem dla tysięcy osób.

Wywiad z ks. Janem Kaczkowskim, przeprowadzony przez Przemysława Wilczyńskiego, został nagrodzony w 2012 r. w konkursie im. Barbary Łopieńskiej, współorganizowanym przez „Politykę” („Sklepany przez Kościół, kocham Kościół”, „Tygodnik Powszechny” nr 48, 25 listopada 2012). Zapraszamy do przeczytania wywiadu na naszej stronie.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama