O Polityce

Spotkanie z Aleksandrem Kwaśniewskim w POLITYCE 31 maja

Spotkanie z Prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim w POLITYCE 31 maja

materiały prasowe
Wydawnictwo Znak Literanova i tygodnik POLITYKA mają zaszczy zaprosić na spotkanie z Aleksandrem Kwaśniewskim i Aleksandrem Kaczorowskim z okazji premiery książki „Prezydent”. Rozmowę poprowadzi prof. Wiesław Władyka.

Spotkanie odbędzie się w środę 31 maja o godz. 18:00 w redakcji POLITYKI (ul. Słupecka 6 w Warszawie, wejście B). Warunkiem udziału w spotkaniu jest rejestracja pod adresem: literanova@znak.com.pl

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki.

O książce:
Wywiad-rzeka z prezydentem, który przeprowadził Polskę przez największe przełomy ostatnich 40 lat. Gdy wybrano go w 1995 roku, Polska przecierała oczy ze zdumienia. Drugą kadencję kończył jako jeden z najbardziej cenionych i lubianych polityków w kraju. W międzyczasie współtworzył Konstytucję oraz wprowadził Polskę do NATO i Unii Europejskiej.
Dziś jest bardziej dyplomatą niż politykiem, co pozwala mu spojrzeć z dystansem i głębią nie tylko na własną drogę, ale też na zmiany, przez które przeszły zarówno Polska, jak i cały świat. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z biografem Aleksandrem Kaczorowskim po raz pierwszy tak otwarcie mówi o prezydenturze, rodzinie i samym sobie.
Opowiada o początkach w polityce i o wstrząsającym wydarzeniu, przez które prawie wystąpił z PZPR. Przybliża kulisy przemian po 1989 roku oraz wyjaśnia zawiłości przyjaźni łączącej go z Leszkiem Millerem, Józefem Oleksym i Adamem Michnikiem.
Zdradza, jak to jest być jednocześnie prezydentem i ojcem nastolatki, oraz jaki ma przepis na udane małżeństwo. Wspomina swoje rozmowy z Putinem o Ukrainie, a także dzieli się znaną dotąd nielicznym wiedzą, jak kształtował się obecny układ sił na polskiej i globalnej scenie politycznej.
Reklama
Reklama