O Polityce

SPÓŁDZIELNIA MUZYCZNA: INTERAKCJE – EDYCJA 2024

Polityka
INTERAKCJE to cykl koncertów muzyki nowej połączonych z otwartymi rozmowami na linii twórca-wykonawca-odbiorca, organizowany przez krakowską Spółdzielnię Muzyczną - jeden z najprężniej działających polskich zespołów muzyki współczesnej.
Polityka

Muzyka współczesna jest często postrzegana jako trudna, nieprzystępna i elitarna. Odbiorca kultury, nawet taki, któremu bliska jest muzyka klasyczna, jazzowa lub popularna uważa niejednokrotnie, że nie ma kompetencji do słuchania tzw. muzyki nowej. Ta funkcjonuje z kolei głównie na festiwalach. INTERAKCJE tworzą przestrzeń do stopniowego i regularnego zapoznawania się i oswajania z tym z pozoru, lub w pierwszym kontakcie, hermetycznym dźwiękowym światem.

Podczas INTERAKCJI różne obszary muzyki XX wieku eksplorowane są swobodnie, bez tradycyjnych podziałów i definicji. Muzycy i publiczność zagłębiają się w brzmienia elektroniczne i ambientowe, zderzają się z materiałem tekstowym i wizualnym, a także poszukują nowych tożsamości w chaotycznej teraźniejszości.

W programach tegorocznych koncertów zaprezentowane zostaną utwory m.in. Georgesa Aperghisa, Alexa Minceka, Sary Nemtsov, Reinholda Friedla, Rafała Ryterskiego, Marka Andre, Viacheslava Kyrylova, Artura Zagajewskiego, Wojciecha Błażejczyka, Henryka Mikołaja Góreckiego i Krzysztofa Pendereckiego.

Dyskusje towarzyszące muzyce będą okazją do żywej i żywiołowej wymiany opinii z ludźmi teatru, muzyki popularnej i literatury.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Bilety gwarantujące miejsce siedzące do pobrania: BILETY

Wiecej informacji o programie: PROGRAM

Reklama
Reklama