O Polityce

Warsaw Summer Jazz Days

Polityka
Od początku lat 90-tych, niezależnie od panujących trendów, festiwal Warsaw Summer Jazz Days konsekwentnie promuje odważną sztukę i prezentuje to, co najnowsze i najbardziej kreatywne we współczesnym jazzie.

Warsaw Summer Jazz Days nie tylko gości największe gwiazdy współczesnego jazzu, ale też wyłuskuje i promuje wybitne indywidualności muzyczne. To właśnie wielokrotne występy na Warsaw Summer Jazz Days przyczyniły się w znacznej mierze do zdobycia międzynarodowego uznania przez artystów takich jak John Zorn czy Steve Coleman.

Poza nimi, na scenie festiwalu wystąpili tacy wybitni muzycy jak: Ornette Coleman, Joe Zawinul, Marcus Miller, Pharoah Sanders, Al Jarreau, Herbie Hancock, Pat Metheny, Bobby McFerrin, Branford Marsalis czy Chick Corea.

Gwiazdą tegorocznej edycji poza Johnem Zornem będzie niewątpliwie legendarny amerykański basista Marcus Miller, ale warto też zwrócić uwagę na takie zespoły jak freejazzowy kwintet Irreversible Entangelments, czy polskie formacje: Hoshii Kuby Więcka i trójmiejskie Immortal Onion.

Cały program dostępny jest tu: Program

Reklama
Reklama