O Polityce

FESTIWAL "LETNIE OGRODY POLITYKI" w Elblągu

W dniach 4-7 czerwca 2008 r. już po raz piąty odbędzie się organizowany przez tygodnik POLITYKA i Bibliotekę Elbląską festiwal 'Letnie Ogrody POLITYKI w Elblągu'.

Festiwal „Letnie Ogrody POLITYKI w Elblągu" to czterodniowe święto kultury, podczas którego odbywają się koncerty muzyczne, pokazy filmów, wystawy, spotkania z pisarzam i plastykami. Impulsem do powołania Festiwalu „Letnie Ogrody" była niezwykle owocna działalność Salonu POLITYKI w Elblągu, a program Festiwalu w dużej części powstaje na podstawie listy laureatów i nominowanych do Paszportów POLITYKI - czyli wręczanej już od 15 lat niezwykle prestiżowej nagrody dla ludzi kultury.
 

Program festiwalu 

TERMIN: 4-7 CZERWCA 2008
MIEJSCE: Dziedziniec Biblioteki Elbląskiej i Podzamcze Muzeum w Elblągu

Środa, 4 czerwca 2008

 • Inauguracja Letnich Ogrodów POLITYKI w Elblągu
 • godz. 18.00 „Kabaret - satyra na festynie czy rozrywka dla inteligentnych?", gość: Artur Andrus, prowadzenie: red. Mirosław Pęczak
 • godz. 19.30 Wernisaż wystawy zdjęć Stanisława Cioka, fotoreportera POLITYKI
 • godz. 20.30 Koncert: KOMETY oraz Kazik (Paszporty POLITYKI 1998) i Eldupa

Czwartek, 5 czerwca 2008

 • godz. 18.00 „Muzyka à la POLITYKA - czy PASZPORTY tworzą kanon?", goście: Grzegorz Brzozowicz, Krzysztof Grabaż Grabowski i Tymon Tymański, prowadzenie red. Mirosław Pęczak
 • godz. 20.00 Koncert: Pan Profeska oraz Grabaż (Paszport POLITYKI 2007) i Strachy na lachy

Piątek, 6 czerwca 2008
 • godz. 18.00 „Gdzie się podziała kontrkultura", goście: Grzegorz Laszuk (Komuna Otwock) i Wojciech Burszta, prowadzenie: Mirosław Pęczak
 • godz. 20.00 Koncert: Kobiety oraz Tymon (Paszporty POLITYKI 2000) & The Transistors

Sobota, 7 czerwca 2008
 • godz. 18.00 Koncert ElettroVoce, czyli Agaty Zubel (Paszport POLITYKI 2004) i Cezarego Duchnowskiego, prowadzenie: red. Dorota Szwarcman (odrębne zaproszenia)
 • godz. 20.00 Koncerty: Kolor Squad oraz „Męska muzyka" - Waglewski, Fisz, Emade


Organizowane przez Bibliotekę Elbląską i Tygodnik „Polityka" Letnie Ogrody Polityki cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem elblążan i mieszkańców okolicznych miejscowości. Państwa liczna obecność na tegorocznych Ogrodach jest dla nas miłym potwierdzeniem, iż trafiliśmy w Państwa gusta. Przykro nam, że ze względów bezpieczeństwa i ograniczoną ilość miejsc nie byliśmy w stanie wpuścić na pierwszy koncert wszystkich osób. Priorytetem dla nas jako organizatorów jest zapewnienie festiwalowiczom nie tylko dobrej, ale również bezpiecznej zabawy. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby zainteresowani kolejnymi koncertami Festiwalu mogli w nich uczestniczyć.


WSTĘP NA IMPREZY FESTIWALOWE ZA OKAZANIEM AKTUALNEGO NUMERU „POLITYKI" LUB „FORUM"


PS.: Australijskie pozdrowienia od Bartka Orlickiego, który przez lata - z werwą oraz właściwym (wszystkim!) pracownikom działu promocji "Polityki" oddaniem - współorganizował elbląskie ogrody. Gotowi? Start! 
  
PATRONI I SPONSORZY

  
 

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

 • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
 • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
 • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
 • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną