7 października poznamy laureatów akcji "Zostańcie z nami"

7 października na łamach POLITYKI (nr 41/2009) oraz na www.polityka.pl  ogłosimy wyniki 9. edycji programu stypendialnego dla młodych naukowców pod hasłem „Zostańcie z nami!”, prowadzonej od 2001 roku  przez Fundację Tygodnika POLITYKA.  Zachęcam do zapoznania się z sylwetkami młodych zdolnych nagrodzonych w tym roku przez naszą Kapitułę, w której zasiada m.in. prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, rektor Uniwersytetu Warszawskiego i prof. Michał Kleiber, prezes PAN.

16 stypendiów wręczymy podczas uroczystej gali 11 października w naszej redakcji. Imprezą towarzyszącą gali będzie seminarium socjologiczne „O kryzysie krytycznie” zorganizowane przez Stowarzyszenie Stypendystów POLITYKI - w godz. 9.00 – 14.40 w siedzibie “Polityki”. W załączniku progam uroczystości.

Jest to już 9. edycja programu, w ramach którego od 2001 roku nagrodziliśmy (łącznie z tą edycją) 176 młodych naukowców stypendiami po 25 tys. zł – przekazując im łącznie blisko 4,5 mln złotych. Akcję zainicjował Raport w „Polityce” nr 10/2001: „Desperados, czyli z życia młodego naukowca”, w którym „desperados” nazwaliśmy tych, którzy uprawiając naukę w Polsce wchodzili w konflikt z własnym zdrowym rozsądkiem i racjonalnym rachunkiem ekonomicznym. Po latach okazało się, że problemy poruszone w tym artykule niestety nie zdezaktualizowały się, a program „ Zostańcie z nami!” cieszy się dużym zainteresowaniem środowiska naukowego.

 

Dominika Nowak

Specjalista ds. Promocji I PR

Tygodnik POLITYKA

 

 

Fundacja Tygodnika POLITYKA

Ul. Słupecka 6

02-309 Warszawa

Tel. (022) 451 62 02

Znajdź nas na: