Informacje prasowe

Rada Młodych Naukowców ze stypendystami POLITYKI

W poniedziałek 1 lutego 2010 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Młodych Naukowców, ciała doradczego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego,

którego pomysł zrodził się podczas grudniowego  spotkania minister Barbary Kudryckiej z młodymi naukowcami ze Stowarzyszenia Stypendystów POLITYKI (laureatami akcji stypendialnej „Zostańcie z nami!”), Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, Klubu Stypendystek L’Oreal i Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Miło nam poinformować, że na Przewodniczącą Rady została powołana dr Hanna Mamzer z UAM w Poznaniu, stypendystka POLITYKI, wiceprzewodniczącymi zaś zostali: dr Tomasz Zalasiński z Uniwersytetu Wrocławskiego, również stypendysta POLITYKI oraz dr hab. n. med. Ewa Jankowska z Akademii Medycznej we Wrocławiu i dr Dominik Antonowicz z UMK w Toruniu (oboje jako reprezentanci Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej).

Rada liczy w sumie 21 członków (w tym siedem osób jest stypendystami POLITYKI), ma opiniować rozstrzygnięcia prawne dotyczące sektora polskiej nauki oraz uczelni.

Zapraszamy na stronę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, gdzie opublikowany został pełen skład Rady Młodych Naukowców: http://www.nauka.gov.pl/ministerstwo/aktualnosci/aktualnosci/artykul/powolano-rade-mlodych-naukowcow/

Reklama
Reklama