Adam Grzeszak z nagrodą UOKiK
Nasz kolega Adam Grzeszak został laureatem V edycji konkursu Libertas et Auxilium, organizowanego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Adam Grzeszak
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Adam Grzeszak

Nagrodę w kategorii Ochrona konkurencji przyznano mu za tekst „Pomówmy o zmowie” z POLITYKI (22/09), w którym – jak to uzasadniło jury – „w mistrzowski sposób opisał mechanizmy działania przedsiębiorców stosujących antykonkurencyjne praktyki”. 

Drugim laureatem w kategorii Ochrona konsumentów został Andrzej Tomczak z TVP 2 za reportaż "Kuchenka państwa Michałków", wyemitowany w marcu ub.r. w ”Magazynie ekspresu reporterów”. Specjalną nagrodę jubileuszową prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyznał Konradowi Niklewiczowi z ”Gazety Wyborczej” za propagowanie wśród przedsiębiorców zasad zdrowej rynkowej rywalizacji i teksty ujawniające przypadki nielegalnych porozumień.

   Zorganizowany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów we współpracy z Centrum im. Adama Smitha, Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich i Instytutem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego konkurs miał na celu nagrodzenie najlepszych artykułów prasowych oraz audycji radiowych i telewizyjnych w kategoriach: Ochrona konsumentów i Ochrona konkurencji. Na konkurs wpłynęły 143 prace.

Zwycięzcom gratulujemy.

Znajdź nas na: