„OPERACJA BARBAROSSA”, Pomocnik Historyczny "Polityki"

„Operacja Barbarossa", Pomocnik Historyczny "Polityki"
Polityka

INFORMACJA PRASOWA

W środę 1 czerwca  2011 r. w sprzedaży pojawi się wydanie specjalne „Polityki” -  POMOCNIK  HISTORYCZNY,  zatytułowany „OPERACJA BARBAROSSA”.
Operacja Barbarossa miała być najbłyskotliwszą z błyskawicznych wojen (Blitzkrieg) Hitlera, zwieńczeniem wizji Fuhrera, do której przekonał masy Niemców. Zwycięstwo miało zapewnić aryjczykom przestrzeń życiową na skolonizowanym Wschodzie.  W efekcie konfrontacja Wehrmachtu z Armią Czerwoną okazała się początkiem końca III Rzeszy. 70. rocznica Operacji Barbarossa, czyli ataku wojsk Hitlera na wojska Stalina jest bezpośrednim pretekstem, by opowiedzieć o punkcie zwrotnym II wojny światowej. W Pomocniku opowiadamy min. o korzeniach konfliktu,  przebiegu działań wojennych. Itd. 

POMOCNIK  HISTORYCZNY  pt.  „ Operacja Barbarossa”  będzie miał 124 strony. Ukaże się w cenie 19.99 zł. Będzie do kupienia w dobrych punktach sprzedaży prasy(HDS i Empik) i w sklepie internetowym www.skleppolityki.pl.

POMOCNIK  HISTORYCZNY  będzie promowany  w telewizji  (TVN24, TVN Kultura, TVP Historia,   At Media,  Discovery),  w radiu  (Radio TOK FM, Radio PiN, Program III Polskiego Radia, Radio Zet)  oraz w „Polityce”,  „FORUM” i „Gazecie Wyborczej”.   Za kreację spotu telewizyjnego odpowiada Dom Produkcyjny TimeCode, czasy telewizyjne zakupił Starcom. 

Znajdź nas na: