Informacje prasowe

Czego państwo nie powinno przed nami ukrywać?

materiały prasowe
Zapraszamy 16 maja na debatę w ramach 19. Festiwalu Filmowego Millenium Docs Against Gravity.

Debata odbędzie się w poniedziałek 16 maja w Kinotece o godz. 20:00 po pokazie filmu: USA KONTRA REALITY WINNER reż. Sonia Kennebeck (godz. 18:30). Poprowadzi ją Edwin Bendyk, komentator „Polityki”. Wstęp na samą debatę jest wolny.

Malwersacje, akty korupcji, naruszenia przepisów - kto najskuteczniej je demaskuje? Czy oprócz instytucji, społeczeństwo potrzebuje jednostek, które w dobrej wierze naginają prawo, by podzielić się wiedzą? To akt społecznej odwagi czy działanie na szkodę państwa? Czym jest tajemnica państwowa i jakie są jej granice?

Goście:

prof. Adam Bodnar – polski prawnik i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, działacz na rzecz praw człowieka. W latach 2010–2015 wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, w latach 2015–2021 rzecznik praw obywatelskich, profesor uczelni na Uniwersytecie SWPS i od 2021 dziekan Wydziału Prawa tego uniwersytetu.

Anna Błaszczak-Banasiak – dyrektorka Amnesty International Polska, prawniczka, adwokatka, aktywistka, specjalistka prawa antydyskryminacyjnego. Pracowała w Parlamencie Europejskim, a wcześniej przez 14 lat w Biurze RPO, m.in. prowadząc Zespół ds. Równego Traktowania.

Prowadzący:

Edwin Bendyk – dziennikarz, publicysta i pisarz, komentator w tygodniku „Polityka”. Wykładowca akademicki. Członek Polskiego PEN-Clubu. Prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego. Prowadzi blog „Antymatrix”. Ostatnio wydał książkę „W Polsce, czyli wszędzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata”.

Partnerem debaty jest tygodnik POLITYKA.

Program 19. Festiwalu Filmowego Millenium Docs Against Gravity i bilety dostępne są na stronie Festiwalu.

Reklama
Reklama