Kreatywność artystyczna dziecka
Pierwszy etap nowego, bezprecedensowego w Polsce, projektu Kreatywność Artystyczna Dziecka został zakończony. Jego pomysłodawcą i dyrektorem jest Dominik Połoński.

Spotkania w ramach projektu Kreatywność Artystyczna Dziecka zainaugurowane zostały koncertem w Filharmonii Łódzkiej (16 października), którego gwiazdą, obok orkiestry tejże filharmonii oraz amerykańskiego dyrygenta Adriena Mcdonnella był laureat VIII Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych TANSMAN 2008 - Julien Herve, wybitny francuski klarnecista.

Kolejnego dnia - 17 października - uwaga uczestników skupiła się na wykładach, które odbyły się w ramach sympozjum na temat edukacji i perspektyw rozwoju dziecięcej wyobraźni twórczej. Panel miał charakter multimedialny, prezentacji dokonali Prof. Marek Dyżewski i dr Wiga Bednarkowa.

Do Finału, który odbył się 18 października w Muzeum Miasta Łodzi zakwalifikowało się 21 dzieci z całej Polski. Zadaniem uczestników w wieku od 6 do 10 lat, kształcących się w szkołach muzycznych, baletowych i plastycznych, była twórczość, do której inspiracją wyjściową był recital Jakuba Jakowicza (skrzypce) i Bartosza Bednarczyka (fortepian).

Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami rzeczowymi w uznaniu ich starań i twórczych postaw. W szczególny sposób doceniono 4 uczestników. Są to: Maciej Kuczyński, lat 10, Częstochowa; Julia Gajda, lat 10, Łódź; Jan Ryl-Krystianowski, lat 8, Poznań; Gabriela Głąb, lat 7, Rokiciny, woj. Łódzkie.

Kolejnym etapem tego projektu, który trwać będzie do następnej edycji w 2011 roku, jest opieka artystyczna organizatora nad szczególnie docenionymi dziećmi.

Etap ten składać się będzie z kolejnych wydarzeń, udziału dzieci w kursach z wybitnymi artystami i wydarzeniach artystycznych w Europie.
Każde z tych wydarzeń będzie ogłaszane i relacjonowane przez organizatora - Stowarzyszenie Promocji Kultury im. A. Tansmana - na www.kreatywnoscartystycznadziecka.pl

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj