L.U.C, Namysłowski, Jaskułke, Gomułka i ... Papież

Koncert hologramowy
Już z początkiem grudnia za sprawą wrocławskiego artysty Łukasza L.U.C Rostkowskiego, znanego z ciągłych poszukiwań i niekonwencjonalnego podejścia do sztuki, będziemy mieli okazje uczestniczyć w nowatorskim multimedialnym koncercie. Tym razem L.U.C i muzycy, prezentujący najnowszy projekt „39/89 Zrozumieć Polskę”, pojawią się na scenie Studia TVP Wrocław w towarzystwie m.in. hologramowego Papieża i Gomułki oraz prawdziwych mistrzów polskiego jazzu.

„39/89 Zrozumieć Polskę”, jak cała twórczość L.U.C.–a, to koncepcyjny projekt multimedialny z wykorzystaniem różnych środków wyrazu. Tym razem graną na żywo muzykę i głosy zaczerpnięte z historii dopełnią eksperymentalne wizualizacje imitujące hologramy. Użyte zostaną nowatorskie techniki wizualne tworzone na bazie materiałów archiwalnych i animacji 3D przygotowane przez zespół grafików z JUICE IT. Na scenie L.U.Cowi i jego orkiestralnemu oktetowi towarzyszyć będą także mistrzowie polskiego jazzu - wybitny saksofonista Zbigniew Namysłowski, a także utalentowany pianista - Sławek Jaskułke.

Reżyserem koncertu jest Jarosław Minkowicz. Już sama obecność tego, nominowanego niedawno do nagrody EMMY artysty, pozwala spodziewać się niezwykłego widowiska.

Dostępne na płycie słuchowisko „39/89 Zrozumieć Polskę” doskonale nadaje się do tego rodzaju przedstawień. Projekt przypomina kino bez obrazu. Dzięki wykorzystaniu autentycznych głosów z Archiwum Polskiego Radia, połączonych z nowoczesną muzyką, odbiorca może odbyć sensacyjną podróż przez historię Polski. Nietypowe brzmienia łączące nowy jazz, elektronikę, muzykę kameralną i filmową spotykają się z autentycznymi, skreczowanymi głosami najważniejszych postaci tego okresu - od Stefana Starzyńskiego, poprzez czołowych partyjnych dygnitarzy, po Jana Pawła II i Lecha Wałęsę.

Łukasz L. U. C. Rostkowski na co dzień jest producentem muzycznym, kompozytorem, autorem tekstów, wokalistą i reżyserem wideoklipów. Artysta od początku swojej twórczości w niekonwencjonalny sposób łączy muzykę z obrazem i słowem. Nierzadko był dzięki temu nagradzany m. in. na festiwalu polskich wideoklipów w Gdyni. W tym roku wideoklip do jego utworu z Urszulą Dudziak wygrał tam główną nagrodę.

Dla tych, którzy nie będą mogli skorzystać z możliwości wysłuchania koncertu we Wrocławiu, mamy też dobrą wiadomość. W oktecie z projektem „39/89 Zrozumieć Polskę” L.U.C odwiedzi: Łódź - 22.12, Szczecin - 17.12 i Kraków - 19.12. Z epilogiem 39/89 - PLANET LUC – POLAQWITU będzie można usłyszeć artystę:  10.12 w Poznaniu a 11.12 w Warszawie.

Więcej szczegółów można znaleźć na www.zrozumiecpolske.pl oraz www.eluce.pl

Bilety na wrocławski koncert można nabyć we Wrocławiu: w klubie Alive przy ul. Kolejowej 12, w salonie Demolka przy ul. Kazimierza Wielkiego 65, w klubie Łykend - ul. Podwale 37/38 oraz w OKIsie - Rynek-Ratusz 24. Można je też kupić przez Internet na stronie: rezerwacje@lionstage.com

 

START: piątek, 4 grudnia, godz. 20:00, Studio TVP Wrocław, ul. Karkonoska.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj