„Moja mama Janis” w Teatrze Roma
„Moja matka Janis”, to monodram muzyczny, którego najważniejszą i najbardziej spektakularną część stanowi 15 piosenek legendarnej Janis Joplin po raz pierwszy przetłumaczonych na język polski.
Paweł Załęcki/Polityka.pl

Paweł Załecki/Polityka

Pomysłodawczynią projektu oraz odtwórczynią głównej roli jest Jolanta Litwin-Sarzyńska, na co dzień aktorka Teatru Syrena, wokalistka musicalowa, laureatka Grand Prix na konkursach piosenkarskich w Legnicy, Warszawie i Lublinie.

Premiera monodramu odbyła się 5 grudnia 2005 r. na scenie kameralnej stołecznego Teatru Roma i był dotychczas grany ok. 30 razy, zawsze przy pełnej widowni. Atrakcją spektaklu jest 16 piosenek legendy amerykańskiego rocka Janis Joplin po raz pierwszy w historii przetłumaczonych na język polski. Poza stałą siedzibą spektakl był szereg razy zapraszany i pokazywany na innych scenach i festiwalach.

Spektaklowi towarzyszy płyta Jolanty Litwin-Sarzyńskiej z polskimi wersjami piosenek Janis Joplin, pochodzącymi ze spektaklu. Uroczysta premiera płyty odbyła się 18 stycznia. Równocześnie, po dwóch latach przerwy, na deski Teatru Roma powrócił monodram „Moja mama Janis”, który będzie grany regularnie, po kilka razy w miesiącu.

 http://www.novascena.net/

 Scenariusz: Jolanta Litwin-Sarzyńska, Piotr Sarzyński, Redbad Klijnstra

Reżyseria: Redbad Klijnstra

Opieka artystyczna: Wojciech Kępczyński

Wykonawca: Jolanta Litwin-Sarzyńska i zespół muzyczny

Tłumaczenia piosenek: Maciejak Mazan i Daniel Wyszogrodzki

Jolanta Litwin-Sarzyńska za rolę w "Mojej mamie Janis" otrzymała nagrodę publiczności (jedyna regulaminowa) na I Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni.

 

 

 

 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj