Twórca psychologii pozytywnej przyjeżdża do Polski
W lipcu we Wrocławiu odbędzie się jedyne w Polsce spotkanie z prof. Martinem Seligmanem, twórcą psychologii pozytywnej. Zaplanowano dyskusje panelowe poświęcone wykorzystaniu tej dziedziny wiedzy w edukacji, terapii i organizacji. Psychologia pozytywna koncentruje się na mocnych stronach natury ludzkiej. To pierwsze w Polsce sympozjum naukowe dotyczące tej dziedziny wiedzy.

W czerwcu i lipcu 2010 r. prof. Martin Seligman, twórca psychologii pozytywnej, znany także ze swoich teorii wyuczonej bezradności i wyuczonego optymizmu, weźmie udział w 4 warsztatach naukowych w Europie (w Berlinie, Wiedniu, Pradze i Wrocławiu). Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną teorie psychologii pozytywnej, a także program wdrażania pozytywnej i optymistycznej postawy w życiu codziennym.

Na wrocławskie sympozjum pt. „Seminarium z psychologii pozytywnej – jak korzystać z optymizmu?”, które odbędzie się 3 lipca 2010 r. w godz. 9-18.00 w budynku Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (ul Uniwersytecka 7/10), złożą się wystąpienia naukowe, otwarte dyskusje panelowe poświęcone psychologii pozytywnej w edukacji, terapii i organizacji. Integralną część sympozjum będzie stanowił warsztat prowadzony przez prof. Seligmana. Wykłady poprowadzą prof. Dariusz Doliński, prof. Janusz Czapiński oraz dr Agnieszka Czerw.

Organizatorami wydarzenia są Wydział Zamiejscowy SWPS we Wrocławiu, Instytut Organizacji i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz Akademie für Kind, Jugend und Familie w Grazu (Austria).

Szczegółowe informacje na temat sympozjum

www.swps.pl/seligman

email: seligman.wroclaw@swps.edu.pl.

***

Psychologia pozytywna koncentruje się na mocnych stronach natury ludzkiej oraz osobistych atutach jednostek. Uczy, w jaki sposób rozwijać te pozytywne aspekty naszego funkcjonowania, aby osiągnąć jak najwyższą satysfakcję z życia, samorozwój i dobre relacje z otoczeniem. Założenia psychologii pozytywnej dają się z powodzeniem zastosować w procesie wychowania, w gospodarce, a także – i to staje się coraz bardziej wyraźne – w terapii, stwarzając w ten sposób nieznane dotąd możliwości.

Martin Seligman – twórca psychologii pozytywnej, znany także ze swoich teorii wyuczonej bezradności i wyuczonego optymizmu, profesor na Wydziale Psychologii Pozytywnej Uniwersytetu Pensylwanii w Filadelfii, w USA, przewodniczący American Psychological Association (APA) w latach 1998-2000.

 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj