O polskiej prezydencji w Unii Europejskiej na konferencji w Warszawie
10 – 11 maja w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się konferencja „Polska Prezydencja w Unii Europejskiej”

Konferencja będzie stanowić forum wymiany fachowej wiedzy, doświadczeń i refleksji w odniesieniu do wyzwań stojących przed Polską w związku z jej zbliżającym się przewodnictwem w Unii Europejskiej.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono przedstawicieli nauki - europeistów: prawników, politologów, specjalistów z zakresu stosunków międzynarodowych oraz strategów i urzędników z centralnych instytucji państwowych, zaangażowanych w przygotowania polskiej prezydencji.

W pierwszym dniu konferencji – w czasie debaty plenarnej – przewiduje się
wystąpienia i dyskusje w następujących obszarach tematycznych: wymiar prawny, priorytety i organizacja polskiej prezydencji, a ponadto doświadczenia prezydencji czeskiej i francuskiej. W drugim dniu konferencji odbędzie się debata w poszczególnych panelach tematycznych z udziałem przedstawicieli koalicji rządowej, opozycji parlamentarnej oraz grupy ekspertów – profesorów.

Bloki tematyczne będą obejmować następujące kwestie:
• polityka energetyczna
• polityka wschodnia
• rynek wewnętrzny
• polityka rolna
• bezpieczeństwo
• budżet - nowa perspektywa finansowa
• kapitał intelektualny

Celem organizatorów jest, by konferencja była formą komunikowania się ze środowiskiem naukowym, ekspertami, przedstawicielami świata biznesu i społeczeństwem.

Organizator: Katedra Europeistyki we współpracy z Fundacją Europea, Katedra Europeistyki, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, Uniwersytet Warszawski.

Szczegóły na: www.europeistyka.uw.edu.pl

 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj