Patronaty

Premiera nowej książki Aleksandry Marininej

19 maja wspólna premiera Wydawnictwa W.A.B oraz Biblioteki Akustycznej - jednocześnie ukaże się książka i audiobook Aleksandry Marininej - Czarna Lista.
Polityka.pl

Fragment audiobooka można przesłuchać, klikając na poniższy link:

http://sites.google.com/site/lenivainc/leniva/Czarna-lista-zwiastun.mp3

Tekst czyta: Roch Siemianowski

Aleksandra Marinina (ur. 1957) po studiach prawniczych pracowała w moskiewskiej milicji, gdzie zajmowała się badaniami w dziedzinie kryminologii. W 1992 roku ukazała się jej pierwsza książka z cyklu powieści o major Anastazji Kamieńskiej. Sześć lat później Marinina odeszła z milicji i zajęła się pracą pisarską. Do dziś jej książki – przetłumaczone 23 języki –  wydano w ponad trzydziestu pięciu milionach egzemplarzy. Cykl o major Kamieńskiej doczekał się ekranizacji zrealizowanej przez rosyjską telewizję NTW.

O książce:

Gdy w czarnomorskim kurorcie w najlepsze trwają przygotowania do gali festiwalu filmowego, kandydatka do głównej nagrody zostaje zamordowana. W sprawę, mimo nieprzychylności lokalnej milicji, angażuje się podpułkownik Władisław Stasow z Moskwy, który wraz z córką spędza wakacje nad Morzem Czarnym. Wkrótce giną kolejni aktorzy, prywatne śledztwo nie daje rezultatu, a życiu córki Stasowa i jego kochanki Tatiany grozi niebezpieczeństwo. Gdy moskiewski milicjant odkryje listę kolejnych ofiar, stawia wszystko na jedną kartę i rozpoczyna wyścig z czasem.

Wydawca: Biblioteka Akustyczna.

Reklama
Reklama