Suwałki Blues Festival 2010
Dwie duże sceny plenerowe i dwie mniejsze w centrum miasta, koncerty klubowe, koncerty akustyczne i noce jam session. Oprócz tego warsztaty i spotkania związane ze środowiskiem bluesowym oraz prezentacje wydawnictw muzycznych i sprzętu muzycznego. To wszystko będzie się działo od 15 do 17 lipca w Suwałkach.

Wystąpi około 30 wykonawców z USA, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Włoch, Austrii, Węgier, Brazylii, Chorwacji, Litwy i Polski.

Festiwal rozpocznie się koncertami zespołów Krzak i Antymos Apostolis Trio – to legendy polskiej sceny blues-rockowej, w których grają tacy muzycy jak Jan Błędowski, Krzysztof Ścierański, Leszek Winder czy Antymos Apostolis.

Tak jak w roku ubiegłym Organizatorzy zapraszają na tzw. śniadania Bluesowe (16 i 17 lipca) – to okazja do spędzenia porannych chwil przy akustycznej muzyce bluesowej na żywo w suwalskich restauracjach i pubach. Zaprezentują się wykonawcy lokalni i zaproszeni goście z Chorwacji, Norwegii, Litwy, Włoch i wykonawcy krajowi m.in.: Mojo Staff Duo (HRV), Jostein Forsberg / Morten Omlit (NO), Przytuła & Kruk, Kajetan Drozd Acoustic Trio.

Główne koncerty, jak w roku ubiegłym, odbywać się będą 16 i 17 lipca na dwóch dużych scenach w centrum miasta (scena przy ratuszu miejskim i scena w parku Konstytucji 3 Maja). Usłyszymy tam gwiazdy festiwalu z USA, Canady, Europy czy Polski, m.in.:  Canned Heat (USA) – legenda z festiwalu Woodstock, Alannah Myles (CAN) – gwiazda muzyki rockowej, zdobywczyni muzycznej nagrody Grammy, w specjalnym blues-rockowym programie na jedynym ekskluzywnym koncercie w Polsce, Jan Błędowski i Nocna Zmiana Bluesa, Trampled Under Foot (USA).

Dla wielbicieli akustycznych dźwięków przygotowano wieczorne małe koncerty akustyczne, które umiejscowione będą w trzech miejscach w centrum miasta. To propozycja dla tych, którzy wolą bardziej klimatyczną odmianę bluesa. Wystąpią m.in.: Papa Leg Acoustic Duo (Włochy), Virgis Jutas / Aleksandr Belkin (LT) i inni.

Więcej: www.suwalkiblues.com.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj