Patronaty

Projekt Pawła Łyska i L.U.C dla Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowuje projekty w związku z 66. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia o północy w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się premiera spektaklu „Opowiem Wam bajkę” w reżyserii Pawła Łysaka. Tekst przedstawienia, napisany przez Pawła Sztarbowskiego, jest adaptacją bajek Zofii Lorentz i wspomnień dziecięcych świadków Powstania, które zgromadzone zostały w muzealnym Archiwum Historii Mówionej. Spektakl jest próbą zobaczenia walki powstańczej oczyma dziecka i nałożenia na tamtą rzeczywistość filtra bajki czy mitu. Po premierze 1 sierpnia spektakl będzie można oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego codziennie do 5 sierpnia o godzinie 22:00 w Sali pod Liberatorem.

8 sierpnia o godz. 20.00 Muzeum zaprasza na koncert L.U.C – Łukasz Rostkowski „Warsaw.WAR|SAW”. Projekt „Warsaw WAR | SAW.” przygotowywany przez Rostkowskiego dla Muzeum Powstania Warszawskiego jest wynikiem jego fascynacji historią i dostarczonego mu przez muzeum materiału badawczego - kilku tysięcy godzin unikalnych nagrań pochodzących z Archiwum Historii Mówionej. Słuchacze zgromadzeni w hali B, w Muzeum Powstania Warszawskiego, będą mogli się przekonać, że L.U.C. nie bez powodu uznawany jest za genialnego prekursora techniki łączenia słowa i obrazu z brzmieniem nowego jazzu, trip-hopu a także elektroniki. Kameralny koncert kwartetu instrumentalistów przerodzi się w rodzaj mini słuchowiska, wzmacnianego elektroniką i ambientami generowanymi przez L.U.C. Nowoczesna muzyka kwintentu L.U.C oraz autentyczne nagrania archiwalne stworzyć mają poruszające a zarazem bawiące i działające na wyobraźnię słuchowisko – żywą dźwiękową opowieść o zupełnie nieznanej sferze heroicznej rezurekcji.

WSTĘPY BILETOWANE PO REJESTRACJI NA STRONIE http://www.1944.pl/rejestracja

WIĘCEJ NA www.1944.pl

Paweł Łysak –ur. w 1964 roku. Absolwent wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, University of Toronto, oraz wydziału Reżyserii Dramatu, PWST im.A. Zelwerowicza w Warszawie. Od 2006 roku Dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. W latach 2000-2003 Wicedyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu. W 2008 r. za twórczośc teatralną uhonorowany „Paszportem” Polityki. Reżyser przedstawień teatralnych: „Roberto Zucco” B. M. Koltes, Teatr Dramatyczny w Warszawie, „Antygona w Nowym Yorku”, J. Głowacki, Teatr im. J. Osterwy, Lublin 1993, „Wiśniowy sad”, A. Czechow Teatr im. J. Osterwy, Lublin, „Bachtanki”, Eurypides, Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie, „Kowal Malabo”, T. Słobodzianek, Teatr Polski w Poznaniu 1996, „Krzesła” , E. Ionesco, Teatr im. J. Osterwy, Lublin 1998, „Sędziowie”, S. Wyspiański, Teatr Polski w Warszawie 1998, „Shopping and Fucking”, M.Ravenhill, „Ogień w głowie”, M. von Mayenburg, Towarzystwo Teatralne-Teatr Rozmaitości w Warszawie 1999, „Noc Hellera”, I. Villqist, „Książę Niezłomny”, Calderon-Słowacki, „Freiheit- Wolność”, wg. L. Kruczkowskiego Teatr Polski w Poznaniu, „Helmucik” I.Villqist, Teatr Polski w Poznaniu-Teatr im W.Horzycy w Toruniu 2002, „Terroryzm” W. O. Presniakow Teatr Polski w Poznaniu 2003, (również autor scenografii), „Iwanow” A. Czechow Teatr im. Jaracza w Łodzi 2005, Sen Nocy Letniej W. Shakespeare Teatr im Horzycy w Toruniu 2006

L.U.C - Łukasz Rostkowski (ur. 16 września 1981 w Zielonej Górze) - polski reżyser, raper, kompozytor i producent obecnie związany z Wrocławiem. Założyciel, wokalista i współproducent projektu muzycznego Kanał Audytywny. Autor wielu konceptualnych albumów i projektów m.in. filozofii "czterech galaktyk" zakładającej kreowanie przekazu opartego na połączonych ze sobą czterech dziedzinach sztuki - słowie, muzyce, filmie i grafice. Za nowatorskie łączenie dziedzin i gatunków otrzymał w 2010r. Paszport Polityki. Współpracował z Z. Namysłowskim, M. Urbaniakiem, Rahimem, Fokusem, Leszkiem Możdżerem, Marią Peszek, Urszulą Dudziak, A. Smolikiem a także w ramach promowanej idei "Podaj Dalej" z wieloma młodymi producentami, którym pomagał zadebiutować - Ńemy, Pmx. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Reklama
Reklama