Mediations Biennale po raz drugi w Poznaniu
Biennale to największa wystawa sztuki współczesnej w Polsce i jedna z większych tego typu imprez w Europie Środkowej. Dialog między cywilizacjami, kulturą i sztuką, prezentacja dokonań sztuki najnowszej z odległych zakątków globu, a także artystycznych poszukiwań twórców Europy Środkowej – takie są założenia poznańskiej imprezy.

I mimo że to impreza wciąż jeszcze młoda – od początku towarzyszy jej rozmach. W tym roku w Biennale weźmie udział blisko150 artystów z ponad 30 krajów. Nad prezentacją czuwa 12 kuratorów. Prace wypełnią 5 konkretnych miejsc plus otwartą przestrzeń w różnych punktach Poznania.

Program główny Mediations Biennale 2010 obejmuje dwie wystawy: „Beyond Mediations” (kuratorzy: Tsutomu Mizusawa i prof. Ryszard W. Kluszczyński), „Erased Walls” (kuratorzy: Georgi Begun, Noam Braslavsky, Juraj Čarný, Nika Kukhtina, Matthias Reichelt, Sławomir Sobczak, Raman Tratsiuk & Volha Maslouskaya, Marianne Wagner-Simon i Tomasz Wendland) oraz programu towarzyszącego.


Oficjalna inauguracja imprezy jest jednym z punktów programu towarzyszącego konferencji ASEM – spotkania Ministrów Kultury i delegacji z Azji i Europy, które wydarzy się w Poznaniu w dniach 8-10 września 2010.

Wszystkie ekspozycje otwarte zostaną 11 września.

Organizatorzy: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu i  Stowarzyszenie Kontekst Sztuki

Szczegóły: na www.mediations.pl

 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj