FORESIGHT TECHNOLOGCZNY PRZEMYSŁU 2030 – konferencja inaugurująca projekt
W dobie rosnącej konkurencji międzynarodowej oraz wobec pojawiania sie nowych czynników mających bezpośredni wpływ na życie gospodarcze, takich jak: transformacja w kierunku niskoemisyjnej gospodarki (zmiany klimatyczne), starzenie się społeczeństwa, wyczerpywanie się surowców naturalnych, dbałość o bezpieczeństwo energetyczne etc., istnieje potrzeba dyskusji nad działaniami, które zostaną podjęte do roku 2030.
Materiały promocyjne

Takiego zadania podjęli się realizatorzy projektu Foresight Technologiczny Przemysłu 2030, przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Gospodarki  - konsorcjum,  w skład którego wchodzą:  Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk, Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii oraz Główny Instytut Górnictwa.

 Głównym celem projektu jest identyfikacja kluczowych technologii dla rozwoju polskiej gospodarki w perspektywie do 2030 roku, ze szczególnym naciskiem na technologie przenikające wiele sektorów przemysłowych, natomiast jednym z priorytetowych zadań jego realizacji jest przeprowadzenie debaty społecznej na temat wizji rozwoju przemysłu w naszym kraju i wyłonienia polskich specjalności. Dialog ten rozpoczyna konferencja, organizowana 7 grudnia 2010r.(wtorek), o godz. 10.00 w gmachu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w Warszawie, przy ul. Wspólnej 4.

Zgłoszenie udziału należy przesłać na adres: fortech2030@ippt.gov.pl.

Więcej informacji na: www.fortech2030.pl.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj