Festiwal Nowa Muzyka Żydowska
W czwartek 31 marca rozpocznie się w Warszawie II edycja Festiwalu Nowa Muzyka Żydowska, Festiwalu, którego credo artystyczne zawarte jest w słowach Davida Krakauera – kompozytora i klarnecisty, jednego z filarów światowej sceny muzyki żydowskiej: „Możesz czerpać z tradycji, ale musisz robić swoje. Musimy iść z duchem czasu i nie zmieniać muzyki żydowskiej w muzeum.”
Polityka

Dlatego też Festiwal pulsuje nowymi brzmieniami, gatunkami i trendami muzycznymi, pulsuje nierzadko radykalną estetyką i wrażliwością młodych artystów, omijając szerokim łukiem skansen wtórnych stylizacji.

Program Festiwalu:

Dzień pierwszy – 31 marca

godz. 20.00 w warszawskiej Synagodze im. Nożyków (ul. Twarda 6) koncert inaugurujący Festiwalu. Wystąpią: Boris Malkovsky i Dafô Quartet.

godz. 23.00 w klubie festiwalowym „Skład butelek” (ul.11 Listopada 22) jam–session, w którym zapowiadają swój udział festiwalowi goście (m.in. Boris Malkovsky, Mikołaj Trzaska, Jorgos Skolias i inni).

Dzień drugi – 1 kwietnia

 W NovymKinie Praha (ul. Jagiellońska 26), które stoi w samym sercu dawnej żydowskiej części dzielnicy – dwa wydarzenia koncertowe:

godz. 19.00AutorYno /Francja/.

godz. 21.00Jorgos Skolias i Oleś Duo – „Sefardix”

godz. 23.00  klub festiwalowy „Skład butelek” – koncert młodej, warszawskiej formacji Daktari.

Dzień trzeci – 2 kwietnia

NoveKino Praha  (ul. Jagiellońska 26)

godz. 19.00 

Drugi specjalny projekt festiwalowy „Zikaron Lefanaj” (hebr. „Pamięć przede mną”) – przygotowany przez Mikołaja Trzaskę i jego kwartet klarnetowy Ircha, w którym obok lidera grają: Paweł Szamburski, Michał Górczyński i Wacław Zimpel.

godz. 21.00Daniel Kahn i Psoy Korolenko „The Unternationale”

godz. 23.00 Klub festiwalowy „Skład butelek” (ul.11 Listopada 22)

– zamykające Festiwal zdarzenie  muzyczne: solowy koncert Raphaela Rogińskiego

 

Organizator: Dom Kultury Praga

 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj