„Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów.” , T. Michniewicza

„Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów.” , Tomka Michniewicza
Polityka

„Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów.” - nowa książka autora bestsellera „Samsara. Na drogach, których nie ma”
Najnowsza książka Tomka Michniewicza zabierze czytelników w zamknięty, niedostępny krąg najsłynniejszych łowców skarbów. Świat pełen tajemnic, zatopionych galeonów, śmiertelnych pułapek, mrocznych sekretów i podwójnych intryg.
Tomek Michniewicz brał udział w wyprawach po skarby na pustyniach Nowego Meksyku, Morzu Karaibskim i w południowej Afryce. Zapis jego obserwacji składa się na historię o obsesji, która ogarnia ludzi w obliczu bogactwa. O tym, do czego są zdolni i jak daleko potrafią się posunąć, zaślepieni gorączką złota. To również przestroga przed tym, co niesie ze sobą „przeklęta fortuna”. 
„Gorączka” to przygodowy reportaż, rozgrywający się na tle afrykańskiej sawanny i tropikalnych plaż. Można w niej znaleźć złoto warte czterysta milionów dolarów i szmaragdy ukryte w starych hiszpańskich kopalniach. A między nimi: strzelaniny, zdrady, więzienia, dużo humoru i mnóstwo emocji.  „Filmowa” historia, która jest prawdziwa w najdrobniejszych szczegółach.

Tomek Michniewicz – dziennikarz, fotograf i zapalony backpacker. Autor audycji „Trójka Przekracza Granice” w Programie III Polskiego Radia. Redaktor naczelny portalu KoniecSwiata.net. Laureat trzech nagród na festiwalu sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel. Publikował m.in. w „Polityce”, „Rzeczpospolitej”, „Podróżach” i  Playboyu”. Jego pierwsza książka „Samsara. Na drogach, których nie ma” stała się bestsellerem. W minionym roku jako jedyny Polak został wpuszczony na pokład łodzi największej firmy poszukującej skarbów na świecie, Mel Fisher Treasures. Wcześniej tropił przemytników dzieł sztuki w Kambodży, a zawodowi szulerzy w Las Vegas pokazali mu, jak oszukują kasyna. Dostał się też do zamkniętego obozu partyzantki Maoistów w Nepalu i jako jedyny Polak spędziłbez ochrony cały dzień w jednym z najcięższych więzień w USA, San Quentin w Kalifornii.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj