Wręczenie nagród laureatom XIV Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”.
3 października podczas Koncertu Galowego w Teatrze Roma odbyło się wręczenie nagród laureatom XIV Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Zwycięzcą konkursu i tym samym pierwszym przedstawicielem „ulubionej płci Magdy Umer” został 24-letni Marcin Januszkiewicz, aktor Teatru Współczesnego.
Polityka

Polityka

Polityka

Polityka

RELACJA Z KONCERTU GALOWEGO
 Marcin tego wieczoru wykonał mało znany szerszej publiczności utwór „Wybacz Mamasza”, do którego muzykę skomponował Przemysław Gintrowski. Drugą nagrodę otrzymała Marta Ledwoń (27 lat) z piosenką „Co to za czas” do muzyki Janusza Boguckiego. Trzecia nagroda przypadła 33-letniemu Tomaszowi Stańczykowi za wykonanie „Co każdy chłopiec powinien wiedzieć” do muzyki Seweryna Krajewskiego. Wyróżnienia otrzymali: Nika Lubowicz, Mateusz Bieryt i Beata Banasik. Koncert laureatów odbył się z towarzyszeniem zespołu Jacka Kity. Dwuczęściowy koncert galowy poprowadziła Magda Smalara, aktora Teatru Polskiego, która w 2001 roku otrzymała Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy w Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”. Prowadząca w lekki i żartobliwy sposób zapowiadała występy kolejnych uczestników. W ten sposób o zwycięzcy dowiedzieliśmy się między innymi, że jest: „formalnie wolny, ale uczuciowo bardzo zajęty”. Po zakończeniu występów uczestników, Agata Passent wręczyła statuetkę za zasługi dla polskiej piosenki Jerzemu Satanowskiemu, Dyrektorowi Artystycznemu Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Po nim przyszedł czas na ogłoszenie wyników przez Pawła Królikowskiego, przewodniczącego jury. Uwieńczeniem pierwszej części koncertu było wspólne wykonanie (przez Magdę Smalarę i finalistów) „Okularników”. 
Zespół „Raz, dwa, trzy” działa na polskiej scenie muzycznej od 1990 roku. W lutym 2002 roku przearanżował on kilknanaście piosenek Agnieszki Osieckiej  i wykonał ją w piątą rocznicę śmierci w studiu jej imienia. Część z nich mieliśmy okazję usłyszeć podczas drugiej części koncertu galowego w Teatrze Roma. 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj