SZÓSTA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII SPOŁECZNEJ

SZÓSTA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII SPOŁECZNEJ „FORUM PRZECIW DEPRESJI”
Debata społeczna „W związku z depresją …” 22 lutego (w środę) o godzinie 12:00 w warszawskim Och-Teatrze odbędzie się debata społeczna „W związku z depresją…”, stanowiąca główny element tegorocznej edycji kampanii Forum Przeciw Depresji organizowanej od 6 lat przez firmę Servier Polska przy współpracy Fundacji ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Patronat merytoryczny nad debatą objęło Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Polityka

Polityka

Polityka

Do udziału w debacie zaproszeni zostali przedstawiciele różnych środowisk – w tym eksperci w dziedzinie psychiatrii, psychoterapeuci, dziennikarze, osoby duchowne, przedstawiciele środowiska artystycznego oraz instytucji zajmujących się problematyką depresji. Debata podzielona zostanie na trzy bloki tematyczne a jej uczestnicy skupią  się na różnych aspektach związków z depresją. Poruszone zostaną między innymi tematy depresji nawracającej (długotrwały związek pacjenta z chorobą) oraz korelacji depresji i nadużywania alkoholu. Pod dyskusję zostanie poddany również problem wpływu depresji na związki partnerskie oraz na pracownika i jego relacje w miejscu zatrudnienia. Hasło tegorocznej edycji „W związku z depresją” zwraca uwagę na niezwykle istotny temat jakim jest wpływ depresji na relacje międzyludzkie, na konieczność odnalezienia balansu między chorobą, jej objawami a próbą normalnego życia w związku, rodzinie, środowisku zawodowym i społeczeństwie.

Kampania Forum Przeciw Depresji organizowana jest od 2007 roku przez firmę Servier Polska oraz Fundację ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.  Jej celem jest szerzenie wiedzy w zakresie depresji oraz uświadomienie społeczeństwu, że nie jest to stan, który mija, ale choroba, którą trzeba leczyć. Kampania ta ma także pomóc przełamać opór i niechęć osób chorych oraz ich rodzin przed zgłoszeniem się do lekarzy, terapeutów i grup wsparcia. Działania prowadzone w ramach kampanii nakierowane są zarówno na osoby chorujące i ich rodziny, które na co dzień muszą zmagać się z problemem depresji, jak i na osoby zdrowe, które interesują się tym zagadnieniem.

ZAPRASZAMY
Och-Teatr, ul. Grójecka 65 w Warszawie, 22 lutego 2012 roku (środa), godz. 12:00, wstęp wolny.

 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj