Patronaty

POLITYKA zaprasza na Festiwal Naukowy w Warszawie

Polityka
W tym roku Festiwal odbędzie się już po raz 22.

Między 21 a 30 września będzie okazja do spotkania się z naukowcami w ich miejscach pracy i porozmawiania na nurtujące tematy. Podczas tegorocznej edycji tematami przewodnimi będzie Stulecie Niepodległości, Sztuczna Inteligencja oraz klimat.

W ramach Festiwalu w redakcji tygodnika POLITYKA odbędą się trzy debaty, które prowadzić będą dziennikarze naszego tygodnika.

W poniedziałek 24 września red. Marek Ostrowski poprowadzi panel pt. Nowy ład światowy. Nowy początek i nowe porządki?

Czy pod koniec drugiego dziesięciolecia XXI w. przeżywamy narodziny nowego porządku światowego, który zdeterminuje losy świata na kolejne 80 lat? Jaki on będzie?

Rozmowa toczyć się będzie w gronie: prof. Krzysztof Kozłowski, prof. Roman Kuźniar, dr Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, dziennikarka Paulina Wilk.

Jak się żyje w polskich miastach? Jakie są najważniejsze wyzwania? Co dla ich mieszkańców jest ważne? To tematy spotkania w dniu 25 września (wtorek), które poprowadzi red. Edwin Bendyk, a udział w nim wezmą dr hab. Jacek Gądecki oraz Justyna Król z Pracowni Miejskiej w Koninie.

Czy neuronauka zdetronizuje psychologię? W środę 26 września red. Ewa Wilk porozmawia z mgr. Leonem Ciechanowskim, dr. Samuelem Nowakiem oraz dr. hab. Michałem Wierzchoniem o tym, jak wiedza wynikająca z podglądania mózgu przy użyciu najnowocześniejszej aparatury uzupełnia bądź też kwestionuje dotychczasową wiedzę o człowieku.

Pełen program Festiwalu dostępny jest na stronie festiwalnauki.edu.pl.

Wszystkie spotkania odbywają się w redakcji tygodnika POLITYKA (ul. Słupecka 6, Warszawa) o godzinie 18.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Reklama
Reklama