Patronaty

Artur Rojek wraca. Nowy album i trasa koncertowa „Kundel”

Artur Rojek Artur Rojek mat. pr.
Prawie sześć lat po premierze solowego debiutu Artur Rojek ogłasza zakończenie prac nad swoim drugim albumem, który ukaże się na początku 2020 r. nakładem wytwórni Kayax i rusza w trasę koncertową promującą to wydawnictwo.
materiały prasowe/materiały prasowe

Artysta postawił na współpracę z tymi sami twórcami co sześć lat temu, ale w zupełnie nowej odsłonie. Za brzmienie odpowiada znakomity producent i kompozytor Bartosz Dziedzic (nagrodzony m.in. w 2019 r. Fryderykiem za album Dawida Podsiadły), natomiast w warstwie lirycznej Rojka ponownie wsparł Radek Łukasiewicz (ex-Pustki, Bisz/Radex).

Twórca, którego bez wahania można nazwać autorytetem muzycznym (na jego OFF Festival przyjeżdżają najważniejsi przedstawiciele muzyki alternatywnej z całego świata), nie boi się eksperymentować – ma na koncie współprace zarówno z orkiestrą symfoniczną, jak i duetem PRO8L3M. Tym razem znowu nas zaskoczy.

Premiera albumu „Kundel” zaplanowana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku, a promujący wydawnictwo singiel ukaże się już w styczniu.

„Dlaczego kundel? Dla mnie to synonim szlachetnej ludzkiej prostoty, ktoś pozornie nieciekawy i wewnętrznie niestandardowy. Kundle są wszędzie i wbrew pozorom często wiedzą najwięcej” – mówi Artur Rojek.

Wraz z premierą drugiego solowego albumu artysta uda się w pierwszą po bardzo długiej przerwie trasę koncertową. Sprzedaż biletów ruszy w piątek 13 grudnia o godzinie 11:00 na stronie eBilet.pl.

Trasa koncertowa:

02.03 Katowice, NOSPR
03.03 Poznań, Sala Ziemi MTP
04.03 Toruń, CKK Jordanki
05.03 Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska
12.03 Lublin, Centrum Spotkania Kultur
15.03 Gdańsk, Stary Maneż
16.03 Koszalin, Filharmonia Koszalińska im. S. Moniuszki
24.03 Rybnik, Teatr Ziemi Rybnickiej
30.03 Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza
04.04 Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia
05.04 Kraków, Centrum Kongresowe ICE w Krakowie
26.04 Łódź, Klub Wytwórnia
27.04 Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
29.05 Warszawa, Nowy Teatr

Reklama
Reklama