Patronaty

Wkrótce poznamy Liderów Nieruchomości, doradców i specjalistów na dziwne czasy

Materiały klienta
Rynek nieruchomości ma się dobrze, choć sporo się na nim dzieje. Polacy wciąż kupują i sprzedają domy czy mieszkania, o czym świadczy choćby fakt, że ruch w Otodom, najpopularniejszym serwisie z nieruchomościami, był we wrześniu o 20 proc. większy niż rok wcześniej.

Zmiany preferencji mieszkaniowych, trendów cenowych czy rynku najmu są bardzo dynamiczne. Gdzie zatem szukać specjalistów, którzy doradzą przy tak ważnej decyzji, jaką jest zakup nieruchomości? Idealnymi kandydatami wydają się laureaci konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2020, których poznamy już 27 października.

Przez lata wokół zawodu pośrednika nieruchomości narosły pewne stereotypy, pokazujące tę profesję nie zawsze w dobrym świetle. Możliwość zarobienia atrakcyjnych pieniędzy kusiła wiele osób i na rynku pojawili się amatorzy. Jednak pośrednik, tak jak prawnik czy księgowy, to zawód, w którym wiele zależy od umiejętności, doświadczenia, podejścia i wszechstronnej wiedzy. Dobry jest na wagę złota, a słaby może nie ustrzec od kłopotów. Poszukując odpowiedniej osoby, warto korzystać z poleceń, wybierać spośród profesjonalnych biur i kompetentnych doradców.

Jedną z rekomendacji może być przyznawana od kilku lat najważniejsza nagroda branżowa „Lider Nieruchomości Otodom”. Nagrodzone zostaną najlepsze biura nieruchomości z każdego województwa (16) oraz jedno działające w całym kraju. Ponadto jedna osoba otrzyma indywidualnie tytuł Pośrednika Roku. Organizatorem jest najpopularniejszy serwis nieruchomości Otodom, który od wielu lat stawia na profesjonalizację zawodu pośrednika oraz dba o rozwój umiejętności przedstawicieli branży poprzez organizację Akademii Rozwoju Agenta, wydawanie kwartalnika „Agent Nieruchomości”, a także intensywne działania edukacyjne na blogu i w mediach społecznościowych.

Laureaci zeszłorocznej Gali 'Lider Nieruchomości Otodom 2019'Materiały klientaLaureaci zeszłorocznej Gali "Lider Nieruchomości Otodom 2019"

Wybór laureatów został dokonany we współpracy z agencją badawczą IQS na podstawie obiektywnego konkursu. – Badanie zostało przeprowadzone w kilku etapach. Etap pierwszy obejmował analizę pozyskanych od biur danych dotyczących m.in. liczby pracowników, liczby ofert i transakcji. Etap drugi to ocena ofert zamieszczanych w serwisie Otodom pod kątem jakości zdjęć oraz kompleksowości informacji w ofercie. Do trzeciego etapu przechodziły tylko najlepsze biura z danego województwa. Ta część została zrealizowana w oparciu na metodologii Mystery Shopper, czyli Tajemniczego Klienta. Polegała na weryfikacji jakości obsługi przez pracowników biur. Każde zgłaszające się biuro miało takie same szanse, niezależnie od wielkości, liczby transakcji czy lokalizacji, a to dzięki zastosowaniu przeliczników i algorytmów, które niwelowały efekt skali, uwypuklając aspekt jakości i efektywnościwyjaśnia Marta Rybicka, Business Unit Director z firmy badawczej IQS.

Gala Liderów Nieruchomości już we wtorek!

Podczas ubiegłorocznej edycji konkursu nagrody odebrało 17 biur nieruchomości, a tytuł Pośrednika Roku otrzymał Sebastian Wielgus z White Wood Nieruchomości z Gdyni. – Dzięki skomplikowanej, opracowanej przez specjalistów od badań rynkowych procedurze możemy założyć, że Liderzy Nieruchomości Otodom to właśnie najlepsi z najlepszych. Nagrodą w konkursie jest promocja w mediach branżowych i ogólnopolskich oraz kampania billboardowa. Zwycięzcy otrzymają również możliwość posługiwania się już na zawsze emblematem konkursu „Lider Nieruchomości 2020” – wyjaśnia Monika Rudnicka, General Manager Otodom.

Otodom nadawać będzie z... domu

Tym razem laureaci zostaną ogłoszeni wprost z domowego zacisza. Plebiscyt poprowadzi znany prezenter telewizyjny Olivier Janiak oraz General Manager Otodom Monika Rudnicka. Podczas gdy w ubiegłym roku liczba zaproszeń była limitowana, tym razem – dzięki online’owej formie – transmisję może obejrzeć każdy zainteresowany.

Laureatów poznamy 27 października o godz. 18 podczas uroczystej Gali „Lider Nieruchomości Otodom 2020”, która będzie transmitowana na kanałach serwisu na Facebooku i YouTube oraz na stronie internetowej otodom.pl.

„Polityka” jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Reklama
Reklama