Patronaty

Ośrodek Karta. 10 maja Dzień Amerykański w muzeum „Polin”

Muzeum Historii Żydów Polskich Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl
Z okazji swojego 40-lecia, Ośrodek Karta wraz z ambasadą Stanów Zjednoczonych organizuje w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” Dzień Amerykański.

Jego celem jest przedstawienie relacji polsko-amerykańskich w latach 1917–2022, w szczególności skupiających się na roli Stanów Zjednoczonych w odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku, wspieraniu demokratycznego wymiaru polskiej państwowości, a obecnie – obronie pokoju.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek 10 maja, od godz. 12 do 19. W programie są m.in. debata o wspólnej obronie kraju z udziałem publicystów i dyplomatów polskich i amerykańskich, pokaz filmu dokumentalnego „Pułkownik House”, panel dyskusyjny o roli Amerykanów w odzyskaniu niepodległości przez Polskę, a także wykłady, prezentacje i wystawy oraz wystąpienia ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Marka Brzezinskiego, radcy ds. prasy i kultury ambasady USA James'a Wolfe'a i dyrektora muzeum „Polin” Zygmunta Stępińskiego, a także Mariana Turskiego.

Uroczystemu otwarciu, prócz przedstawicieli organizatorów, towarzyszyć będzie prezentacja przesłania inauguracyjnego Anna Applebaum. Cały program znajdziecie Państwo TUTAJ.

„Polityka” jest patronem medialnym wydarzenia.

.Ośrodek Karta w Warszawie.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama