Patronaty

Musica Elektronica Nova

Musica Elektronica Nova

Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Elektroakustycznej Musica Elektronica Nova, który odbędzie się w dniach 18-26 maja 2007

Pierwsza edycja Festiwalu w 2005 roku została bardzo dobrze przyjęta, zarówno przez publiczność, jak i prasę - fachową i codzienną - oraz media. Dowodem sukcesu było uhonorowanie Musica Electronica Nova doroczną Wrocławską Nagrodą Muzyczną w kategorii Inicjatywy Sezonu 2004/2005.

Do udziału w trzeciej edycji Festiwalu udało się organizatorom namówić najwybitniejszych wykonawców, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Tacy artyści, jak Kwartet Arditti, Anssi Karttunnen, Camilla Hoitenga, Garth Knox, Alter Ego, Andrzej Bauer, Orkiestra Kameralna Aukso z dyrygentem Markiem Mosiem, czy wywodzący się z zupełnie innego nurtu muzyki Scanner, Pan Sonic i Kazuhisa Uchihashi, jak i ceniona za wizualną oprawę wydarzeń artystycznych grupa D-Fuse, są gwarantem wysokiego poziomu artystycznego Festiwalu.

Honorowym gościem Musica Electronica Nova 2007 będzie jedna z najwybitniejszych i najbardziej uznanych na świecie żyjących kompozytorek, Kaija Saariaho z Finlandii. Jej muzyka - wykonywana w największych i najbardziej prestiżowych salach koncertowych oraz teatrach operowych naszego globu - do tej pory nie doczekała się szerszej prezentacji w Polsce. Tym bardziej cieszę się, że nasz festiwal stworzy okazję do nadrobienia tej wstydliwej zaległości. Oczywiście nie zabraknie też muzyki innych twórców, w tym licznej reprezentacji polskich kompozytorów, zwłaszcza młodszej generacji. Premiery będą miały nowe utwory Adriana Foltyna, Katarzyny Głowickiej, Dobromiły Jaskot, Michała Moca, Ryszarda Osady, Tomasza Praszczałka, Jagody Szmytki i Agaty Zubel.

Więcej szczegółów na stronie: www.musicanova.pl
Bilety:  tickets@musicanova.pl

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną