Patronaty

OUR PLACE - The World's Heritage

POLITYKA poleca pierwszą na świecie wystawę zdjęć z cyklu „OUR PLACE - The World's Heritage' wykonanych przez międzynarodowy zespół fotografów z udziałem polskiego fotografika Wojtka Wieteske, prezentowaną przez Panasonic.

Rusza ogólnopolski cykl pierwszej na świecie wystawy fotografii z kolekcji „OUR PLACE - The World's Heritage" („NASZE MIEJSCE - Światowe Dziedzictwo"). Uroczysta inauguracja odbyła się 26 czerwca br. w warszawskich Złotych Trasach, a od lipca do września wystawa pokazywana będzie w pięciu największych miastach Polski. Celem wystawy jest zaprezentowanie szerokiej publiczności zdjęć obiektów należących do Światowego Dziedzictwa kulturalnego i naturalnego UNESCO, wykonanych przez międzynarodowy zespół uznanych fotografów.

Cykl wystaw, które odbędą się w największych polskich miastach stanowi część globalnego projektu UNESCO pod nazwą „OUR PLACE - The World's Heritage". Jego celem jest stworzenie największej na świecie kolekcji zdjęć, a tym samym swoistej dokumentacji obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zlokalizowanych w 138 krajach na całym świecie.

Trafiają na nią obiekty i miejsca, które według Komitetu Światowego Dziedzictwa stanowią wspólne dobro ludzkości, posiadają wyjątkową i uniwersalną wartość, a także ogromne znaczenie dla świata ze względu na swe walory kulturowe lub przyrodnicze. Wśród prezentowanych obiektów będzie można zobaczyć zarówno te bardzo znane jak Taj Mahal czy Katedrę w Kolonii, jak i te mniej popularne jak Grobowiec Askii w Mali lub Wyspę Robben w RPA. Zwiedzający będą mogli również podziwiać również fotografie rodzimych obiektów - warszawską Starówkę, Kopalnię Soli w Wieliczce czy drewniane kościoły południowej Małopolski.

Fotografowie zaangażowani w projekt „OUR PLACE - The World's Heritage", eksponując najbardziej cenione wartości wybranych obiektów, uwiecznili niezwykłe bogactwo kultur i różnorodność przyrody różnych zakątków świata.  W tym roku do tego elitarnego grona dołączył znany polski fotograf Wojtek Wieteska.

Polska jest pierwszym krajem, w którym odbywa się cykl wystaw prezentujących zdjęcia z kolekcji „OUR PLACE - The World's Heritage". Tygodniowe wystawy odbędą się w 6 największych polskich miastach. Otwarty charakter i zlokalizowanie wystaw w największych galeriach handlowych umożliwi zaprezentowanie zdjęć szerokiej publiczności.

Obok Warszawy zdjęcia zostaną zaprezentowane w Gdańsku - 6 - 15 lipca , Poznaniu - 20 - 29 lipca, Wrocławiu - 3 - 12 sierpnia, Krakowie - 17 - 26 sierpnia i Toruniu - 31.08 - 09.09.2007 r.

Osoby, które nie będą mogły obejrzeć wystawy osobiście, moga obejrzeć zdjęcia na stronie http://www.ourplaceworldheritage.com/, na której oprócz zdjęć znajdują się również istotne informacje tworzące historyczne tło i eksponujące cenione wartości wybranych obiektów.

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną