Patronaty

Znamy już finalistów II edycji programu Rzeczpospolita internetowa

Konkurs grantowy Rzeczpospolita internetowa został rozstrzygnięty. 10 grantów do 30 000 zł oraz 90 grantów do 15 000 zł pozwoli gminom wiejskim zrealizować swoje pomysły.

3 września 2007 r. Komitet Sterujący programu Rzeczpospolita internetowa zatwierdził - na podstawie wyników pracy Komisji Konkursowej - listę 100 Wniosków Pełnych. Stały się one podstawą do wyłonienia finalistów już II edycji programu Rzeczpospolita internetowa (zobacz listę Laureatów).

Finaliści otrzymają 10 grantów „dużych" - w kwocie do 30 000 zł oraz 90 grantów „małych" - do 15 000 zł. Kwoty te pozwolą na realizację pomysłów w gminach wiejskich.

Komisja podkreśliła wysoki poziom merytoryczny tegorocznych wniosków. Dwuetapowa procedura konkursowa Programu okazała się dla większości Grantobiorców okazją do doprecyzowania idei oraz prac nad projektem.

,,Zapoznaliśmy się już z pomysłami na działania, zachwyciła nas różnorodność i oryginalność pomysłów. Jesteśmy pewni, że misja edukacyjna programu Rzeczpospolita internetowa jest realizowana. Obecni Wnioskodawcy skorzystali z dorobku I edycji i przedstawionych na stronie www dobrych praktyk i przykładów zrealizowanych projektów z I edycji"- powiedziała Danuta Kowalska Prezes Fundacji Grupy TP

Wśród 3 kategorii tematycznych, w jakich składane były wnioski połowa projektów zostanie zrealizowana w obszarze „Edukacja i rozwój", aż 38 projektów skupi się na działaniu w obszarze „Nasz region". Temat „Tolerancja i integracja" podejmie w tym roku 12 projektów - w tym obszarze odnotowano wzrost zainteresowania w stosunku do roku ubiegłego.

II edycja Programu to również udział nowej grupy Grantobiorców - bibliotek publicznych. Wśród laureatów jest ich aż 19. Organizatorów cieszy duża liczba szkół, które otrzymają granty - 37 (w tym 9 gimnazjów i 2 szkoły ponadgimnazjalne). Prym wiodą organizacje pozarządowe działające na obszarach wiejskich, których w finale znalazło się 44 (z czego 4 to Ochotnicze Straże Pożarne).

Laureaci to Grupy Działania ze wszystkich 16 województw. Szczegółowa lista laureatów znajduje się w przesłanym załączniku.


Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną