Patronaty

Najnowsza książka Jacka Żakowskiego

'Nauczka' to zbiór najważniejszych tekstów z dorobku jednego z najbardziej znanych polskich dziennikarzy i publicystów. Z zebranych artykułów wyłania się frapująco opowiedziana kronika narodzin, tryumfu oraz upadku pewnej rewolucji, która przetoczyła się nad Polską w ostatnich trzech latach. Czy wyciągnęliśmy z tej historii jakąś nauczkę? Po lekturze na pewno będziemy tego bliżsi.

O KSIĄŻCE

Chciałbym Państwu opowiedzieć, co tu właściwie się stało. A dokładniej mówiąc: chciałbym, żeby ta książka opowiedziała naszą wspólną historię. Historię społeczeństwa, które dzięki wyjątkowemu splotowi okoliczności otrzymało wyjątkową szansę i zrobiło z nią coś tak niesłychanie dziwnego.
Fakt, że „Polityka" i „Krytyka Polityczna" wspólnie wydają moją książkę, ma ważne, symboliczne znaczenie. Nie wiem, czy to się współwydawcom spodoba, ale bardzo bym chciał, żeby odpowiedź na miraże IV RP powstała gdzieś na styku tych dwóch tradycji i postaw.
(fragment wstępu)

O AUTORZE

Jacek Żakowski (ur. 1957) - dziennikarz i publicysta. Obecnie związany z tygodnikiem „Polityka". Był rzecznikiem prasowym Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego, jednym z założycieli „Gazety Wyborczej" oraz pierwszym prezesem Polskiej Agencji Informacyjnej. Laureat licznych nagród: Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego Pruszyńskiego (1988), Dziennikarz Roku (1997), dwa Wiktory (1997). Twórca i prowadzący wielu znanych programów telewizyjnych. Zdeklarowany sympatyk „Krytyki Politycznej".


Książka, wydana przez "Politykę" i "Krytykę Polityczną", jest do nabycia w księgarniach, salonach prasowych Empik, Relay, Inmedio, HDS, Ruch, Kolporter, za pośrednictwem księgarni internetowej Merlin.pl w cenie 24,90 zł lub w wyjątkowej cenie 19,90 zł bezpośrednio w redakcji albo dokonując wpłaty 19,90 zł na konto:
POLITYKA SP, ul. Slupecka 6, 02-309 Warszawa; BPH O/W-wa PL 08 1060 0076 0000 3310 0006 9639.

W tytule przelewu prosimy wpisać hasło NAUCZKA oraz dane osobowe i adres dostawy.Wszelkie informacje pod tel. 0-22 451 61 00.

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną