Patronaty

Populizm w Europie - defekt czy przejaw demokracji?

Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Centre d'étude de la vie politique Wolnego Uniwersytetu w Brukseli mają zaszczyt zaprosić Państwa na międzynarodową konferencję naukową „Populizm w Europie - defekt czy przejaw demokracji?', która odbędzie się w Instytucie Politologii UWr w dniach 12-13 grudnia 2007 roku.

Jako organizatorzy konferencji chcemy spojrzeć na populizm z dwóch stron - z perspektywy Polski - państwa środkowoeuropejskiego, tkwiącego przez wiele lat za żelazną kurtyną, oraz Belgii - państwa zachodnioeuropejskiego, o demokratycznych tradycjach, zaangażowanego od początku w proces integracji europejskiej.

Mamy nadzieję, że wspólna praca pozwoli nam na wymianę doświadczeń i opinii oraz ułatwi znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytania. Czym jest populizm w XXI w.? Co tak naprawdę oznacza hasło tak często używane w walce politycznej? Czym różni się od tego, który obserwować mogliśmy na przestrzeni wieków? Z czym jest związany? Z czego wynika i do czego prowadzi? Czy populistyczne wybory są z natury nieracjonalne? Jak przeciwdziałać populizmowi i czy w ogóle trzeba mu przeciwdziałać?

Zobacz szczegółowy program konferencji.

Wszystkie informacje znajdują się także na stronie internetowej konferencji: www.konferencja-populizm.w.pl  

Serdecznie zapraszamy,
Organizatorzy

Koło Młodych Politologów Uniwersytetu Wrocławskiego.
Koło Naukowe Studentów Europeistyki „Projekt Europa"

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną